Uncategorized

Mākslas studentu vasaras plenēra darbu izstāde “Burkāns” Talsu novada muzejā. FOTO

Pateicoties Latvijas Mākslas akadēmijai, Talsu novada muzejam un Talsu novada pašvaldībai maija izskaņā Glezniecības katedras vadītāja Kristiāna Brektes virsvadībā norisinājās Mākslas akadēmijas studentu un pasniedzēju plenērs Mazirbē. Plenērā tapušie mākslas darbi ir mērķtiecīgas gaismēnu, dabas norišu un iedzīvotāju ikdienas studiju rezultāts, kurš ļauj pazinējiem ierasto Mazirbi redzēt no cita skatu punkta, izceļot ne tikai piejūras ciematam raksturīgo.  

Ikdienas steigā pat māksliniekam paslīd garām tas, ko, izzinot un vērojot, var atklāt mainīgo lietu un vietu izskatu. Līdz ar to plenērs ir būtiska Mākslas akadēmijas mācību procesa daļa, ļaujot studentiem būt ārpus ierastajām, ar terpentīnu piesūcinātajām, akadēmijas telpām, nododoties sevis izzināšanai no diskomforta līdz būšanai harmonijā ar apkārtni, sniedzot radošas bohēmas un kopā būšanas gandarījumu.

Profesoru Ivara Heinrihsona un Irēnas Lūses uzraudzībā studenti ir katrs savā manierē apstādinājuši un iemūžinājuši laiku Mazirbē. Dažādajās tehnikās tapušajos darbos tverta ne tikai vide, bet arī jauno mākslinieku redzējums uz to, iespējams, neapzināti paverot skatītājam durvis uz savu iekšējo pasauli.

Latvijas Mākslas akadēmijas plaši apmeklētās “Jarmarkas” norāda uz interesi par svaigu gaļu, kā to dēvē paši nozares pārstāvji. Tāpēc Talsu novada muzejs un Latvijas Mākslas akadēmija aicina sekot līdzi Jaunajiem izstādē “Burkāns” no 5. augusta līdz 11. septembrim Talsu novada muzejā.

Izstādes atklāšana 6. augustā plkst. 15:00 muzeja galvenajā ēkā.

Inga Pētersone, Talsu novada muzeja speciāliste mākslas jautājumos.