AktualitātesIzstādes muzejāMākslas jaunumiPublikācijas

Mākslas izstāde “Sievietes pasaule”. FOTO

Sākot ar sestdienu, 23. oktobri, muzeja Izstāžu zālē būs apskatāma astoņu Latvijas un Lietuvas mākslinieču Lienes Eltermanes, Signes Kraukles, Ingas Galvānes, Žanetes Žvīgures, Kristīnes Japiņas, Ramutes Toliušytes, Relites Mieles un Lolitas Grabauskienes darbu izstāde “Sievietes pasaule”.

Izstādē būs aplūkojami mākslas darbi, kas maigi un spēcīgi ataino sievietes pasauli – mīlestību, sapņus, jūtas, pārdzīvojumus. Spilgtā, katrai māksliniecei raksturīgā rokrakstā – porcelāna apgleznojumos, keramikā un ādas darbos, rotās, papīrā. Izstādītie, dažādos materiālos tapušie darbi kopumā rada iespaidu par telpu kā dzīvu vidi, kas atpazīst tajā pavadītos brīžus, atmiņas un stāstus. Ar šo izstādi mākslinieces mudina aizdomāties par to, ka dzīvē viss ir īpašs, katrai niansei šajā pasaulē ir sava vieta un nozīme kopējā ritmā.

Šī brīnišķīgā dāmu kompānija ir veidojusies daudzu gadu garumā – viņas  saista jaunība un studijas Tallinas Mākslas institūtā. Skaistākie jaunības gadi ir pavadīti citā zemē ar citu dzīves redzējumu. Tajā ir gan skaistums, gan skarbums. Tas satuvina. Vairāku gadu garumā ir radoši strādāts starptautiskajos mākslas simpozijos – meistardarbnīcās Ogrē. Kopēji risinātās tēmas, uzdevumi, tehnikas vēl vairāk apvieno, savij. Un nu ir pienākusi kārta parādīt savus darbus, pašām paskatīties šī brīža ekspozīciju, ļaut citiem savus darbus aplūkot, priecāties par tiem, iekārot.

Izstādē piedalās mākslinieces Liene Eltermane (Liepāja), Signe Kraukle (Ogre), Inga Galvāne (Rīga) Žanete Žvīgure (Ikšķile), Kristīne Japiņa (Rīga), Ramute Toliušyte (Kauņa, Lietuva), Relite Miele (Kauņa, Lietuva), Lolita Grabauskiene (Kauņa, Lietuva). Gandrīz visas mākslinieces ir arī mākslas pedagoģes.

Izstāde būs apskatāma līdz 2022. gada 2. janvārim.

Guna Millersone,

Talsu novada muzeja galvenā speciāliste mākslas jautājumos

Sākuma attēls: Lienes Eltermanes grāmatas vāks.

Ārkārtējās situācijas laikā 11.10.2021.- 11.01.2022. Talsu novada muzejs darbojas epidemioloģiski drošā vidē:
  • apmeklētājiem obligāta prasība uzrādīt sadarbspējīgu Covid-19 sertifikātu kopā ar personu apliecinošu dokumentu;
  •  jāvalkā pareizi uzlikta sejas maska;
  •  jāievēro distance no citiem apmeklētājiem un muzeja darbiniekiem.

    Ingas Galvānes keramika.