Aktualitātes

Mākslas dienu izstādes Talsos

Tradicionālajās Mākslas dienās šogad skatāmi teju 50 autoru darbi. Izstāde apskatāma līdz 28. maijam Talsu novada muzejā, Talsu Tautas namā un kinoteātrī “Auseklis”.

Talsu novada muzejā eksponētas gleznas, grafikas, fotogrāfijas, keramika, metālmāksla, kā arī aplikācija un mākslas objekti. Talsu Tautas namā var apskatīt gan gleznas un grafikas, gan kolāžu, bet kinoteātrī “Auseklis” fotomākslinieku veikumu, darbiem kļūstot pieejamākiem plašākai sabiedrības daļai.

Izstāžu ekspozīcijas ir demokrātiskas, un tās atspoguļo novadnieku nesenās radošās darbības rezultātu. Starp Kurzemes ainavām īpaši izceļas Andra Vītola 56. Ziemeļu platuma grādā un 22. garuma grādā esošais “Buses pilskalns”.  Izstādes odziņa – Ciparnīcas “Tals’ keramik” veidotais objekts “Oktes māls” ir kā oda dabai. Iespaidīgās ainavas un krāšņos ziedu motīvu risinājumus papildina notikumu atspoguļojumi – ceļojumi, pagājušās ziemas iespaidīgā sniega sega, pat mamutu klātbūtne Talsos. Asprātīgs atgādinājums par aizgājušā gada kailgliemežu lasīšanas talkām saskatāms Baibas Kalnas litogrāfijā “Spānijas saule”. Teju visi mākslas darbi ir harmoniski un netiecas risināt sarežģītus tematus. Izstāžu kopiespaids ir meditatīvs. Šķiet, ka cilvēki vēlas raudzīties un dalīties ar daiļo, kas tverts gan mežmalā, gan pilsētas nomalē. Ja pagājušā gada Mākslas dienu izstādē bija redzami atsevišķi darbi, kuri reflektēja par politisko situāciju pasaulē, tad šogad tas ir tikai viens – fotogrāfa Daiņa Kārkluvalka “Eiropas rēgs”. Šo Mākslas dienu izstādēs valda miers un daile.

Mākslas dienu izstādes apskatāmas līdz 28. maijam. Svinīgais pasākums, kura laikā tiks pasniegta Talsu novada pašvaldības Žaņa Sūniņa prēmija vizuālajā mākslā, notiks 13. maijā plkst. 14.00 Talsu novada muzejā.

Inga Pētersone