Dabas jaunumiIzstādes muzejā

Latvijas bruņrupucis un tā svešzemju radinieki

 No 13. februāra līdz 11. martam Talsu novada muzejā būs apskatāma interaktīva izstāde no Latvijas Dabas muzeja „Latvijas bruņrupucis un tā svešzemju radinieki”.

Izstāde veltīta Latvijā vienīgajam bruņrupucim – Eiropas purva bruņrupucim (Emys orbicularis). Tā iepazīstina arī ar bruņrupuču daudzveidību pasaulē un to raksturīgajām īpašībām.

Purva bruņrupucis pie mums ir ļoti rets, vēl nesen tā klātbūtne Latvijā pat tika apšaubīta.  Kopš Latgales Ekoloģiskās biedrības zinātnieki Aija un Mihails Pupiņi pēta šo dzīvnieku, ir noskaidrots, ka bruņrupucis Latvijā ir – brīvā dabā varētu būt ap 100 pieaugušu rupuču.

Izstāde iepazīstina ar Eiropas purva bruņrupuča bioloģiju, aizsardzību un sugas saglabāšanas pasākumiem Latvijā. Pēdējos gados Latvijas dabā noķerti arī dažādi svešzemju bruņrupuči.

Vairākas planšetes iepazīstinās ar bruņrupučiem raksturīgajām īpašībām, to daudzveidību un stāvokli pasaulē.

Izstādē varēs darboties interaktīvi – sašķirot bruņrupuča olas, “pabarot” bruņrupuci, salikt bruņrupuča puzli, kā arī noskaidrot Eiropas purva bruņrupuča atradnes Latvijā. Interesentiem iespējams pieteikt izglītojošu programmu, iepriekš piesakoties pa tālruni 29102628.

Linda Smilga – Šimpermane, 

Talsu novada muzeja galvenā speciāliste dabas jautājumos