AktualitātesDabas jaunumiIzstādes muzejā

‘Kazahstānas melnais princis’ un ‘Ķīnas princese’ jeb “Neparastie tomāti 2020”

No 21. līdz 23. augustam (no 10.00 – 17.00) Talsu novada muzejā būs apskatāma izstāde “Neparastie tomāti 2020”.
Izstādes atklāšana notiks 21. augustā plkst. 11.00, kuras laikā ieeja būs bez maksas. 21. augustā un 22. augustā no 11.00 – 15.00 būs iespēja tikties ar tomātu kolekcionāru Valdi Pūliņu, kā arī saņemt konsultācijas un tikt pie dažādu neparastu šķirņu tomātu sēklām.

Šķirne ‘Kazahstānas melnais princis’. Foto: Valdis Pūliņš

Lai virsraksts jūs nesamulsina – muzejā nevarēs satikt prinčus un princeses, bet varēs apskatīt neparastas tomātu šķirnes. Mūsdienās tomāti pārsteidz ar tik dažādām krāsām un formām, ka reizēm pat grūti noticēt, vai tas tiešām ir tomāts. Izstādi piedāvā kolekcionārs Valdis Pūliņš, kura siltumnīcās ir dzelteni, oranži, zili, melni, zaļi, violeti, brūni, strīpaini un plankumaini tomāti. Atšķiras arī to virsmas – daži ir ļoti spīdīgi, citi matēti un mataini. Šogad Valdis Pūliņš iestādījis 227 šķirnes, bet viņa kolekcijā ir ap 500 dažādu tomātu šķirņu. Izstādē būs apskatāmi arī šī gada jaunumi ‘Saules aptumsums’, ‘Dumpīgais zvaigžņotais iznīcinātājs’, ‘Mar Azul’, ‘Evas dzeltenā sirds’, ‘Čupa čups’ u.c.

Šķirnes ‘Indian + Reservation’. Foto: Valdis Pūliņš

Šajos datumos arī Rīgā notiks lielā “Tomātu parāde 2020”, kurā dalību ņems kolekcionārs V. Pūliņš. Talseniekiem būs ekskluzīva iespēja, nebraucot uz galvaspilsētu, lielu daļu dažādu šķirņu tomātus apskatīt šeit pat Talsos – Talsu novada muzejā K. Mīlenbaha 19.

Foto: Sandis Priede

Teksts: Linda Smilga–Šimpermane,
Talsu novada muzeja galvenā speciāliste dabas jautājumos