Katrīnas Vīnertes personālizstāde “Blakus”

5. augustā plkst. 14:00 Talsu novada muzejā dzimšanas dienā sveiksim Talsu mākslinieci Katrīnu Vīnerti viņas darbu personālizstādē “Blakus”. Jaunās mākslinieces pirmā nozīmīgākā personālizstāde (keramika, gleznas, video ) muzejā būs skatāma no 26. jūlija līdz 27. augustam.

Nosaukums izstādei “Blakus” ir pietiekoši daudznozīmīgs: cilvēki blakus – ne vienmēr redzami, bet tomēr sajūtami – ar savu atbalstu –  domās, garā un cerībā;  blakus var  pēkšņi   atrasties Lielupi pārpeldējis alnis  un skatīties uz tavām skulptūrām…  Blakus vienmēr ir jābūt dabai: ainavai, kokiem,  mazpilsētu namiem, kaut vai neciliem un nenozīmīgiem… Daba iedvesmo vispirms… Blakus ir ģimene un tās visnesavtīgākais atbalsts un  blakus vienmēr ir rūpes  par divu dēliņu pieskatīšanu.

Katrīna Vīnerte ( Nagle ) dzimusi 1987. gadā Talsos, mācījusies Talsu mākslas skolā, beigusi Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas keramikas dizaina nodaļu ( 2007-2011 ), pēc tam sekojušas studijas Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuāli plastiskās mākslas nodaļas keramikas specialitātē un iegūts maģistra grāds( 2013 ) ar konceptuālu darbu  “Čurkstes un ligzdas” ( to redzējām arī 2013. gada Talsu mākslinieku-novadnieku izstādē mūsu muzejā ).

Ir strādājusi par pedagogu Dundagas un Talsu mākslas skolās, kopš 2007. gada piedalās izstādēs Latvijā un ārzemēs ( Lietuvā, Čehijā, Ķīnā ), piedalās plenēros daudzviet Latvijā. Kopš 2013. gada ir Jelgavas Mākslinieku biedrības biedre.

Kā  jau jaunam māksliniekam, Katrīnai ir vēlēšanās izpausties vairākos mākslas mēdijos. Ir iekārtota darbnīca Talsos, kur var darboties porcelānā un šamotā, veidot skulptūras un dažādas konceptuālas lietas šajos materiālos; kopā ar Jelgavas māksliniekiem ir iespēja  veidot uguns skulptūras. Līdzās vienmēr ir glezniecība. Izstāde mūsu muzejā būs visai nopietna jauna un darbīga cilvēka radoša atskaite.

 

Guna Millersone,

Talsu novada muzeja galvenā speciāliste mākslas jautājumos

 

One thought on “Katrīnas Vīnertes personālizstāde “Blakus”

Comments are closed.