Justīnes Lūces personālizstāde “La Vita. Dzīve”

13. jūlijā plkst. 17.00 Talsu novada muzeja Izstāžu zālē atklās jaunās mākslinieces Justīnes Lūces darbu personālizstādi”La Vita. Dzīve”, tā būs apskatāma līdz 5. augustam.

Justīne Lūce ir dzimusi Rīgā, pabeigusi J. Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolu ar diplomdarbu fotogrāfijā un turpināja izglītoties Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļā.

Taču, pēc  ERASMUS mobilitātes programmas  sniegtās iespējas papildināties Venēcijas Mākslas akadēmijā Itālijā, Justīne nolēma turpināt studijas Venēcijā. Paralēli tām šajā akadēmijā viņa strādāja par sietspiedes un grafikas profesora asistenti, piestrādāja arī lielajās Venēcijas mākslas un arhitektūras biennālēs dažādu valstu paviljonos.

Šajā izstādē apskatāmi darbi, kuri tapuši 8 gadu garumā no ierašanās brīža Venēcijā līdz pat pēdējiem darbiem, kas radīti Itālijā. Tēva gleznotāja Edmunda Lūča aiziešana pagājušajā gadā lika Justīnei atgriezties Latvijā un turpināt tēva iesākto – vadīt mākslas studiju un pašai sākt aktīvi iesaistīties Rīgas mākslas dzīvē. Gada laikā Justīne ir paspējusi daudz.

Šī ir atskaites izstāde gan viņai pašai, gan citiem: ir noslēdzies viens posms jauna mākslinieka dzīvē. Venēcijā viņa ieradās kā balta lapa, bez pagātnes, bez sakariem,  pašai vajadzēja sevi pierādīt un, galvenais, sevi atrast. Ko es vēlos pateikt mākslā? Venēcijas laiks jaunās mākslinieces dzīvē sadzīviski bija ļoti grūts, bet radoši piesātināts.

Justīne Lūce sevi uzskata par laikmetīgās digigrāfijas  ( digigraphie ) ieviesēju Latvijā un kaut kādā mērā arī Venēcijā un citur. Kopā ar profesoru Jacopo Abisu viņa sāka pētīt šī virziena tehnoloģiskās iespējas, kura pamatā ir fotogrāfijas novilkums uz kādas citas plaknes; tas ļauj veidot kolāžas, jaukt dažādas tehnikas kopā ar citām. Justīne priekš sevis izmanto iespēju “izbojāt realitāti”- ar iespaidiem, atmiņām vai ar jebko, kas tobrīd galvā…

Izstāde solās būt ļoti daudzveidīga – būs eļļas glezniecība, ogles zīmējumi, zīmuļa skices, apgleznotas fotogrāfijas, eksperimentālas grafikas, vaska darbi.

Guna Millersone,

Talsu novada muzeja galvenā speciāliste mākslas jautājumos