Izstādes muzejāMākslas jaunumi

Jūrkalnes plenēru darbi “Vētru krasts”

Attēls: Ina Magone “Četri balti krekli”

Talsu novada muzeja Izstāžu zālē jau iekārtota biedrības „Vēju sēta” organizēto starptautisko mākslas plenēru darbu izstāde. Šīs biedrības kodols ir dziedātājs Igo, dizainere Gita Straustiņa un radošo jomu menedžeris Uģis Dadzis, kuri kopā ar Ventspils un Kuldīgas novada pašvaldībām, vietējiem uzņēmējiem, arī ar VKKF atbalstu mākslinieku plenērus šai iedvesmas pilnajā ainavā organizē jau kopš 2010. gada. Šis radošo cilvēku kodols vēlas īso vasaras sezonu Jūrkalnē darīt bagātāku ar mākslas norisēm, veidot sev un viesiem kreatīvu vidi, piesaistīt šai vietai aktīvus un darboties gribošus cilvēkus. Tā no katra plenēra paliek kāda zīme – vides objekts ( suitu satikšanās vietas ) , ir izveidots Jūrkalnes atpūtas un dabas parks, ir mākslas darbi krodziņos, ir skaistas atmiņas…

Izstādes iekārtojumā ir sajūtams mākslinieku prieks par iespēju būt šai malā – uz stāvā krasta, kopā ar mākoņiem, vēju un satikšanās prieku. Jā, arī satikt Jūrkalnes suitu sievas, kuras zied tikpat krāšņi kā magones kādas gleznotājas bildē. Darbi ir vākti pārsvarā no pēdējo gadu plenēriem, kuros piedalījušies ne tikai latviešu mākslinieki, ir arī pa kādam lietuvietim vai igaunim. Žanru un tehniku diapazons ir visai plašs: glezniecība ( Anita Meldere, Agnija Ģērmane, Ieva Sāra Breikša, Ieva Liepiņa, Dace Dēliņa-Lipska ), grafika ( Igo, Ieva Caruka ); ir grafiķi, kuri te kļuvuši par gleznotājiem ( Nele Zirnīte ) un gleznotāji, kuri te paliek par grafiķiem ( Rasa Šulca savā lieliskajā 5 zīmējumu sērijā „Gonga meditācija”). Vienmēr plenēros piedalās arī pa kādam fotogrāfam: šoreiz Jānis Krūmiņš, Ina Magone ( Austrija ), Gita Straustiņa. Talsu māksliniekus pārstāv gleznotāji Guna Millersone un Andris Vītols.

Izstādes oficiālo atklāšanu 20. janvārī plkst. 16:00 ar uzstāšanos kuplinās Jūrkalnes suitu sievas – Maģie suiti – un Igo. Izstāde būs apskatāma līdz 12. februārim.

 Guna Millersone,

izstādes iekārtotāja