Aktualitātes

Jēkabam Spriņģim 115. Vēl neredzēti akvareļi

Sestdien, 17. septembrī, muzejā norisinājās Jēkaba Spriņģa piemiņas pasākums un izstādes “Jēkabam Spriņģim 115. Vēl neredzēti akvareļi” atklāšana.
Atceres pasākuma ievadā viesiem bija iespējams klausīties kameransambļa “Metamorfoze” koncertu. Koncerta laikā izskanēja Filipa Glāsa un citu laikmetīgās mūzikas autoru skaņdarbi. Tā sastāvā spēlēja flautistes Liene Dobičina, Zane Jurēvica un pianiste Zane Rubesa.
Šai izstādei izvēlējāmies darbus no vienas palielas akvareļu kaudzes, tie gleznoti dažādos gados, ir parakstīti, tātad Meistara akceptēti par to pabeigšanu. Tā kā nosaukumu izdomāšanu Jēkabs uzskatīja par pašu grūtāko darbu pirms bildes iesniegšanas kādai izstādei, lielākajai daļa tām nosaukumu nav, tad varbūt tiešām neviens izstādes apmeklētājs tos vēl nav redzējis. Tāpēc  arī šāds nosaukums “Vēl neredzēti akvareļi”. Domāju, ka pārstāvēta ir visa šīs tehnikas glezniecības veidošanās gaita – no 1960. gadiem līdz 2000. gadu sākumam. Jēkabs Spriņģis ir izcilākais latviešu akvarelists. Joprojām.
Foto: Dainis Kārkluvalks