AktualitātesIzglītojošās programmasPasākumi

Jaunieši muzejā aicina iepazīt Talsu personības

Talsu 2. vidusskolas skolnieces izveidojušas izglītojošu nodarbību muzejā, kurā iespējams iepazīt Talsu personības – Intaru Busuli, Raimondu Tigulu, Rolandu Štrobinderu, Maiju Laukmani un Gunu Millersoni.

28. maijā Talsu novada muzejā notika Talsu 2. vidusskolas skolnieču Elizabetes Laursones, Unas Veipānes, Alises Mucenieces un Beātes Gobas veidotā nodarbība muzejā “Pērļu zveja Talsos”, kuru meitenes vadīja Talsu 2. vidusskolas 8. klases skolēniem.

Nodarbībā skolēniem komandās bija jāatpazīst un jāizvēlas muzeja krājuma priekšmetu attēli, kas saistīti ar dziedātāju Intaru Busuli, komponistu Raimondu Tigulu, šķēpmetēju Rolandu Štrobinderu, dzejnieci Maiju Laukmani un gleznotāju Gunu Millersoni. Iepriekš sagatavotā audioierakstā katra personība aicināja skolēnus izveidot “dzīvo skulptūru”, kurā jāatveido viņu nodarbošanās. Noslēgumā 8. klases skolēni prezentēja izveidoto “dzīvo skulptūru” un nodarbībā uzzināto.

Elizabete, Una, Alise un Beāte piedalījās Imanta Ziedoņa muzeja rīkotajā ievadlekcijā, pēc kuras izveidoja un iesniedza pieteikumu konkursam “Ideju pavasaris”. Nodarbības ideja tika pilnveidota vairākās tikšanās reizēs Talsu novada muzejā un Talsu 2.vidusskolā kopā ar vēstures skolotāju Janīnu Spalviņu. Lai piesaistītu finansējumu nodarbības norisei, jaunietes uzrakstīja un iesniedza projektu un saņēma atbalstu Talsu novada jaunatnes iniciatīvu projektu konkursā.

Konkursā “Ideju pavasaris” Talsu novada muzeju jaunieši ir izvēlējušies kā visbiežāko pasākuma norises vietu visā Latvijā. 14. maijā muzejā notika Talsu Valsts ģimnāzijas jauniešu veidotā nodarbība pedagogiem, savukārt 21. maijā  – ģimnāzijas jauniešu veidotā nodarbība par akciju “Kamparkalns”.

Ieva Priede,
Talsu novada muzeja galvenā speciāliste izglītojošā darbā