Aktualitātes

Talsu novada muzejā ceļojošā izstāde “Dzīvība ezerā”

Dabas aizsardzības pārvaldes sagatavotā ceļojošā izstāde “Dzīvība ezerā” būs apskatāma Talsu novada muzejā tikai divas nedēļas no 4.līdz 16. oktobrim. 

“Šīs izstādes varoņi ir Kurzemes ezeri un to dažādie iemītnieki. Tikai uzzinot, iepazīstot un izprotot tos, mēs iemācīsimies saimniekot ezeram draudzīgi un spēsim to arī pienācīgi pasargāt. Lūk, par ko stāsta šī izstāde!” atklāj izstādes autore, hidrobioloģe, biedrības “Ūdensaina” pārstāve Loreta Urtāne.

Izstāde ar 11 informatīviem stendiem, piecām dažādām ezera izziņas spēlēm un uzdevumiem aizraujošā veidā piedāvās atklāt ezera ekosistēmu, aicinot sīkāk izprast ezera un tā apkārtnes lomu kā dzīvesvietu ūdensaugiem, ūdensdzīvniekiem, kukaiņiem, zivīm un putniem. Tā būs iespēja uzzināt ne vienu vien interesantu faktu par ezera iemītniekiem, skatīt tos “vaigā” un labāk paturēt atmiņā. Izstādē varēs izprast arī ezeru veidošanos, attīstību, apsaimniekošanas iespējas, gūt ieskatu to pētniecībā, kā arī cilvēka ietekmi uz ezera vides attīstību. Īpaša vieta izstādē atvēlēta tieši Kurzemes ezeriem.

Izstādes galvenā mērķauditorija ir ģimenes ar bērniem, tādēļ tā pielāgota kā lielo, tā mazo apmeklētāju vajadzībām. Arī skolēnu grupas varēs iegūt papildus zināšanas par ezeru un tā iemītniekiem. Gados jaunākiem apmeklētājiem izstādes stendos piedāvāti teksti vieglā valodā, savukārt apmeklētāji, kuri vēlēsies iegūt plašākas zināšanas par izstādes varoņiem, noskenējot QR kodus, varēs savā viedierīcē lasīt papildinformāciju. Izstādē pirmizrādi piedzīvos arī divas īsfilmas par ezera veidošanos un ezera eitrofikāciju, ko izstrādājis projekts “Videoatmiņa”.

Ceļojošā izstāde no 18.septembra līdz 2. oktobrim ir skatāma Slīteres nacionālajā parkā (Šlīteres bākā). Bet no 4. oktobra izstāde sāks ceļojumu pa Kurzemi,  2 nedēļas viesosies Talsu novada muzejā. Informācija par ceļojošās izstādes atrašanās vietu tiks publicēta pārvaldes mājaslapā www.daba.gov.lv, kā arī Slīteres Nacionālā parka facebook kontā.

Izstāde tapusi ar Interreg V-A Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014.–2020. gadam līdzfinansētā projekta LIVE LAKE jeb “Ezeru pārvaldības un apsaimniekošanas uzlabošana Kurzemē un Ziemeļlietuvā” (nr. LLI-449) finansiālu atbalstu. Projektā ar dažādu apsaimniekošanas darbu palīdzību plānots uzlabot ezeru resursus un apsaimniekošanas efektivitāti, kā arī izglītot sabiedrību par ezeru ekosistēmām. Projekta kopējais finansējums ir 981 755 EUR, no tiem 75 % sedz Eiropas Reģionālās attīstības fonds.
Vairāk par projektu var uzzināt programmas tīmekļa vietnē un Dabas aizsardzības pārvaldes tīmekļa vietnē.
Par šīs publikācijas saturu pilnībā atbild Pārvalde, un tas nekādos apstākļos nav uzskatāms par Eiropas Savienības oficiālo nostāju.

Skolēnu grupām pirms apmeklējuma vēlams iepriekš pieteikties: 29102628