Virtuālās izstādes

Virtuālā izstāde “”Mazais bānītis” muzeja krājuma fotogrāfijās”
Talsu dzelzceļa stacija pirms 1930. gada
Talsu dzelzceļa stacija pirms 1930. gada

Talsu novada muzeja krājuma fotogrāfiju kolekcijā ir samērā daudz attēlu par šaursliežu dzelzceļu – tautā mīļi sauktu par “mazo bānīti” Ziemeļkurzemē. Muzeja krājumā esošās  fotogrāfijās fiksētas gan dzelzceļa staciju ēkas, gan lokomotīves un vilcienu sastāvi, gan dažādi notikumi no dzelzceļnieku dzīves.

Izstādes autore: Daija Lēmane, Talsu novada muzeja galvenā krājuma glabātāja 

Virtuālā izstāde “Ziemassvētku un Jaungada atklātnes muzeja krājumā”
Jaunā gada atklātne, 1930. gadi

Talsu novada muzejs piedāvā ielūkoties  muzeja krājuma 20. gadsimta sākuma Ziemassvētku un Jaunā gada atklātnīšu kolekcijā. Atklātnītes Ziemassvētku gaidīšanas laikā tika sūtītas pa pastu tuviniekiem. Virtuālajā izstādē apskatāma neliela daļa no muzejā esošajām svētku atklātnēm, kas datētas no 1910. līdz 1939. gadam.

Izstādes autore : Ona Kaudze, Talsu novada muzeja krājuma glabātāja

Virtuālā izstāde “Labības novākšana muzeja krājuma fotogrāfijās”
Mašīntalka Strazdes pagasta “Priežkalnos” ap 1936. gadu

Rudens – ražas laiks. Viens no svarīgākajiem darba posmiem, kad jāgādā par jaunās ražas ievākšanu. Labības pļauja – smags , bet reizē arī priecīgs notikums. Darbs, kuru veic talkas veidā, piesaistot visus saimes ļaudis un kaimiņus. Tādēļ arī bieži vien tiek pieaicināts fotogrāfs, lai talciniekus iemūžinātu.

Šajā izstādē apskatāma neliela daļa no vairāk kā 110 muzeja krājumā atrodamām fotogrāfijām par labības pļauju, kulšanu un talciniekiem.

Izstādes autore: Daija Lēmane, Talsu novada muzeja galvenā krājuma glabātāja

Virtuālā izstāde “Darba procesu attēlojums fotogrāfijās”
Meža darbi 1930. gadu beigās. Ar cirvi stāv Žanis Fībigs.

Talsu novada muzejs glabā lielu fotogrāfiju kolekciju (12 tūkstošus vienību), kura atklāj dažādu laiku un notikumu spektru. Virtuālā izstāde sniedz ieskatu fotogrāfijās, kas raksturo dažādas darba jomas gan Talsu pilsētā, gan pagastos no 20. gadsimta līdz 1940. gadam. Liela daļa fotogrāfiju ļauj iepazīt vidi un darba veidus, kas mūsdienās ir reti sastopami.
Izstādes autore : Ona Kaudze, Talsu novada muzeja krājuma glabātāja

Virtuālā izstāde “Spēlmaņi un muzikanti muzeja krājuma fotogrāfijās”
Kāzas Vandzenes “Svintās” ap 1933. gadu.

Talsu novada muzeja krājumā senākie muzikanti attēlos redzami no 20.gadsimta sākuma. Vairums attēlu liecina, cik iecienīta muzicēšana bijusi 1920.-30.gados. Lai arī muzikanti instrumentu spēli (nereti arī pašu instrumenta izgatavošanu) bija apguvuši  pašmācības ceļā, spēlmaņi un muzikanti bija neiztrūkstoši un būtiski dalībnieki gan sabiedriskos pasākumos, gan mājas viesībās un ballēs.

Izstādes autore: Daija Lēmane, Talsu novada muzeja galvenā krājuma glabātāja