Uncategorized

Izstāde “Tulpes 2022” Talsu novada muzejā

No 20. līdz 22.maijam Talsu novada muzejs piedāvā vēl neredzētu tulpju kolekcijas izstādi.  Tulpes izstādei piedāvā selekcionāre Niola Nagaine-Holmes.

Niola Nagaine-Holmes pēc izglītības ir dārzkope, kura audzē tulpes un piedalās izstādēs jau vairāk kā 20 gadus, ar tulpju selekciju nopietni nodarbojas 12 gadus. Niola aizraujas arī ar ziemziežu un rožu selekciju. Viņa pati saka, ka selekcijā izbauda gan darba procesu, gan rezultātu.

Niola Nagaine-Holmes ir arī māksliniece-ilustratore. Un kopš 2001.gada raksta un veido ilustrācijas dažādiem Latvijas dārzkopības žurnāliem, ir zīmējusi karikatūras laikrakstam “Druva” un atjaunotajam “Dadzim”. Šobrīd Ķekavas novadpētniecības muzejā apskatāma Niolas karikatūru izstāde.

Tulpju dabiskais izplatības areāls ir Centrālāzija, Tuvie Austrumi, Ziemeļāfrika un Balkānu pussala. Tulpes kā kultūraugs ir ļoti iecienīts Eiropā. Arī Latvijas dārzos, apstādījumos tulpes tiek stādītas bagātīgi. Tulpju daudzveidība ir milzīga – agrās, pildītās agrās, triumfa, papagaiļu, lilijziedu, bārkstainās, daudzziedu tulpes utt.

Tulpju daudzveidību un krāšņumu varēsiet iepazīt izstādē “Tulpes 2022”, kurā būs apskatāms Niolas Nagaines-Holmes veikums tulpju selekcijā.

Izstādes atklāšana 20.maijā plkst.11.00.  Talsu novada muzeja izstāžu zālē. Būs iespēja tikties ar tulpju selekcionāri Niolu Nagaini-Holmes un saņemt konsultācijas par tulpju audzēšanu. Izstādes atklāšanas brīdī ieeja bezmaksas.

Tulpju izstādes darba laiki:

20.05. (plkst.11.00-17.00)

21.05.-22.05. (plkst.10.00-17.00)