Izstādes muzejā

Izstāde “Stāstu sega Latvijai”

No 4. decembra Talsu novada muzejā apskatāma “Latvieši pasaulē – muzejs un pētniecības centrs” veidotā izstāde “Stāstu sega Latvijai”. No vairāk nekā 1000 kvadrātiņiem veidotā sega ir ārvalstīs dzīvojošo latviešu veltījums Latvijai tās simtgadē.

Projekta „Stāstu sega Latvijai” mērķis ir atklāt un veicināt ārzemēs dzīvojošo latviešu piederību valstij, ieguldot kopīgā rokdarbā gan savas domas par Latviju, gan arī darbu. Projekts devis iespēju tautiešiem ārzemēs visās paaudzēs, neatkarīgi no viņu dzīves vietas, vecuma un latviešu valodas prasmes, aktīvi līdzdarboties Latvijas simtgadē.

Tā ir unikāla dāvana Latvijas simtgadē – lielformāta tekstilmozaīkas sega, kura atspoguļo diasporas latviešu vienotību un viņu daudzveidīgos dzīves gājumus ārpus Latvijas. STĀSTU SEGAS mērķi ir demonstrēt un veicināt latviešu diasporas kopienas piederības sajūtu Latvijai; latviešu diasporas kopienas pašorganizēšanos un sadarbošanos un katra indivīdu – darinātāja – iespēju aprakstīt savu vietu latviešu diasporas kopienā un pastāstīt savu vai ģimenes stāstu. “Latvieši pasaulē – muzejs un pētniecības centrs” jau 10 gadus aktīvi strādā ar diasporas kopienām, vācot stāstus un vēsturiskos materiālus, veidojot izstādes, grāmatas un filmas par ārzemju latviešiem.

Vairāk par izstādi iespējams uzzināt: http://stastu-sega-online.lapamuzejs.lv/

Izstāde apskatāma līdz 20. decembrim.