AktualitātesIzstādes muzejāMākslas jaunumi

Izstāde “Skaitļu enerģijas transformācija” FOTO

Numeroloģijas un mākslas sinerģija izstādē “Skaitļu enerģijas transformācija”.

21.februārī plkst. 17:30 Talsu novada muzeja izstāžu zālē tika atklāta Ilonas Gabaliņas Kilas fotografiku un Raimonda Gabaliņa skulptūru izstāde “Skaitļu enerģijas transformācija”.

Izstādes ideja izriet no skaitļiem izsenis piešķirtās metafiziskās nozīmes. “Katram skaitlim ir sava vibrācija un ritms. Skaitļu enerģija mūs pavada visas dzīves garumā. Vadoties pēc zināšanām, ko tā mums sniedz, kļūst vieglāk saprast sevi un citus, pārvaldīt savu dzīvi un sasniegt savus mērķus. Pareizi izmantojot šo informāciju, kļūst iespējams pielāgot savu dzīves ceļu tajā virzienā, kurā cilvēks var maksimāli parādīt savu dabisko potenciālu,” skaidro izstādes autori. Izmantojot numeroloģijas un mākslas valodas sinerģiju, iespējams transformēt skaitļu enerģiju mākslas tēlos. Šādas pētniecības rezultātā ir tapusi Ilonas un Raimonda kopizstāde.

Liepājas tautas fotostudijas “FOTAST” un foto entuziastu kluba «Liepājas pozitīvs» biedres Ilonas Gabaliņas Kilas šī brīža aizraušanās fotomākslā ir abstrakcija. Digitāli apstrādājot fotogrāfiju, tiek radīts abstrakts mākslas tēls.

 

 

 

 

Latvijas Mākslinieku savienības biedrs Raimonds Gabaliņš ir vairāku monumentu autors. Viņa mākslas tēli lielākoties ir simboliskās abstrakcijas un konstruktīvisma tradīcijās materializētas filozofiskas meditācijas, kur katrai detaļai un pat katram pielietotajam materiālam ir sava īpaša, mentāla nozīme.

Izstādes atklāšana 21. februārī ir bezmaksas pasākums, kuru apmeklēt gaidīts ikviens. “Skaitļu enerģijas transformācija” Talsu novada muzejā Kārļa Mīlenbaha ielā 19 būs aplūkojama līdz 7.aprīlim.

Inga Pētersone, Talsu novada muzeja muzejpedagoģe – speciāliste mākslas jautājumos