AktualitātesIzstādes muzejā

Izstāde „Caur logu skatoties’’

Lietišķās mākslas izstāde „Caur logu skatoties” ir veltīta Spāres Tautas lietišķās mākslas meistares Mirdzas Strazdiņas (1929 – 2013) piemiņai. Ekspozīciju veido  Talsu novada Ģibuļu pagasta tautas lietišķās mākslas kolektīvu “Kurši” un “Nāmetiņš” rokdarbnieču daudzveidīgie darbi un Mirdzas Strazdiņas darbi no Talsu novada muzeja krājuma un viņas kaimiņu pūralādēm.

Izstādes daudzveidība – adījumi, tamborējumi, šuvumi, izšuvumi, austi audumi, filcējumi un radošas autortehnikas darbi tapuši sadarbībā ar ES un Talsu novada pašvaldības atbalstīto biedrību „Tautas lietišķās mākslas meistardarbnīcas „Kurši” projektu „Japāņu lāpīšanas tehnikas, trikotāžas rotu, seno latvju rakstu zīmju un dabas krāsu sintēze rokdarbos”. Projekta norises laikā, piecās meistarklasēs TLMK „Kurši’’ dalībnieces un citi interesenti varēja iegūt jaunas zināšanas un apgūt dažādas rokdarbu darināšanas tehnikas. Apgūstot krāsu mācības un kompozīcijas pamatus, tika darināti darbi, iedvesmojoties no Ģibuļu pagasta Sūniņu ezera apkārtnes ainavas fotogrāfijām dažādos gadalaikos, kuras cauri gadu ritējumam iemūžinājusi Biruta Austrupa. Otrreiz, izmantojot dažādus trikotāžas audumus, tika darinātas skaistas kaklarotas. ”Japāņu lāpīšanas’’ tehnikas daudzveidību apgūstot, tapa dekoratīvi spilveni un kleitu rotājumi.

Izstādes krāsainību un darbu bagātību papildina arī Mirdzas Strazdiņas dzimtās puses Spāres rokdarbnieces no TLMK “Nāmetiņš” ar adītajiem rakstainajiem cimdiem, zeķēm un maučiem, kuru krāsas saskatītas tās puses mežos, laukos un skaistajā Spāres ezera ūdeņos.

Izstāde būs apskatāma no 5. februāra līdz 8. martam, bet tikšanās ar izstādes autorēm notiks 8. februārī plkst. 12:00.

Biruta Austrupa, TLMK “Kurši” vadītāja