Nodarbības pamatskolēniem

Pamatskolēniem piedāvājam aizraujošas un izglītojošas nodarbības un lekcijas.

Paši izliet sveces no bišu vaska un uzzināt par seniem apgaismošanas paņēmieniem varēsiet nodarbībā No tumsas uz gaismu, savukārt uzzināt par petrolejas lampām un gatavot parafīna sveces ar mērcēšanas paņēmienu – nodarbībā Vairāk gaismas.

Latvijas dabai veltītā nodarbību ciklā iemācīsieties iepazīt dabas vērtības Mežā, Purvā, Pļavā un Ezerā.  Aprīlī muzejā apskatāma tematiska izstāde Putni un sagatavota tai atbilstoša nodarbība.

Sietspiedes tehnikā apdrukāt maisiņus vai citus līdzpaņemtos audumus iespējams nodarbībā Auduma apdrukas darbnīca.

Nodarbībā Mini, mini mīkliņu vingrināsiet prātu, minot latviešu tautas mīklas un izpētot mīklu atminējumos – priekšmetus no muzeja krājuma. Izprast latviešu seno rakstu zīmju nozīmi, atpazīt tās uz dažādiem priekšmetiem un spēlēt latviešu zīmju bingo varēsiet nodarbībā Zīmes.

Nodarbībā Sibīrija grupās pētīsiet 1941. un 1949. gada deportāciju notikumus, nodarbībā Krasta bangas iepazīsiet fotogrāfijas, dokumentus un atmiņas par 1949. gada 25. marta deportāciju. Notikumus un atmiņas par barikāžu laiku uzzināsiet nodarbībā Vēstījums par barikāžu laiku.

Uzzināt par senu, nepazīstamu priekšmetu pielietošanu un paši izvēlēties starp „meļu” piedāvātajām versijām iespējams nodarbībā Melu klubs.

Piedāvājam arī dažādas lekcijas un mācību un izziņas materiālus.

Informācija un pieteikšanās: tālr. 29102628

• skolēnu grupai muzeja teritorijā, ja ar izglītības iestādi ir noslēgts līgums – € 0.40 personai;