Uncategorized

Intara Busuļa koncerttērpu izstāde

30. jūnijā Talsu novada muzejā notiks dāvinājuma akta svinīga parakstīšana, kuru pavadīs nedēļu ilga izstāde, tajā būs aplūkojami mūziķa Intara Busuļa koncerttērpi.

Talsu pilsētas svētku ieskaņā, 30. jūnijā, plkst. 13:00 oficiālā gaisotnē mūziķis Intars Busulis un Talsu novada muzeja direktors Uldis Jaunzems – Pētersons parakstīs dāvinājumu aktu par Intara Busuļa koncerttērpu dāvinājumu muzeja krājumam. Mūziķis ir ne tikai dzimis talsinieks, bet šobrīd arī pārcēlies uz dzīvi atpakaļ Talsu novadā, tādēļ likumsakarīgi, ka pavisam neliela daļa no Intara materiālā mantojuma, kas saistāms ar grupu “Caffe”, savu vietu radīs Talsu novada muzejā.

Nelielajā ekspresizstādē būs iespēja iepazīties ar muzeja krājumā nodotajiem koncerttērpiem, aplūkot lielformātā fotogrāfijas no grupas “Caffe” ziedu laikiem, kā arī aplūkot vēl neredzētus video.

Pasākumā piedalīsies vēl kāds grupas “Caffe” mūziķis – Andis Grīva. Šī iemesla dēļ klātesošiem būs iespēja uzzināt līdz šim maz zināmus faktus par grupas dibināšanu, aizkulisēm. Piemēram, kas kopīgs pienam un Martinī, vai to cik stopētājus var uzņemt pārpildīts Fiat Uno. Vai arī to, ka grupā “Caffe” sākumā pavisam bija pieci dalībnieki, kur un kā ir tapuši muzejisko vērtību ieguvušie skatuves tērpi. Iespējams arī neliels muzikāls sānsolis, kas pavisam noteikti iepriecinās ikvienu grupas “Caffe” cienītāju.

Puišu grupa “Caffe” klausītāju simpātijas guva tālajā 2001. gadā. Toreiz tie bija trīs spīguļojošās žaketēs tērpti jaunie dziedātāji: 23 gadus vecais Intars Busulis un 19 gadus vecais Andris Grīva no Talsiem, kā arī 22 gadus vecais Juris Merkulovs no Tukuma. Lai arī 2001. gadā “Caffe” parakstīja vienošanos ar mūzikas izdevniecību “Platforma Records” par albuma izdošanu, tas tā arī nenotika. Grupas pastāvēšanas laikā tā divas reizes ir piedalījusies Eirovīzijas dziesmu konkursa nacionālajā atlases finālā.

Izstāde apskatāma no 30. jūnija līdz 7. jūlijam. Izstādes atklāšana ar svinīgo dāvinājuma akta parakstīšanu paredzēta 30. jūnijā plkst. 13.00.