AktualitātesIzstādes muzejāMākslas jaunumiPasākumi

Ildzes Oses gleznas ZIEDU PORTRETI

Kopš atgriešanās no darba ārzemēs mūsu novada pašvaldības vides dizainere Ildze Ose pavisam nopietni ir pievērsusies glezniecībai un līdz ar to – arī aktīvai izstāžu darbībai. Šobrīd viena izstāde norisinās Jaunpilī, bet 4. jūlijā plkst. 14:00 Talsu novada muzeja Izstāžu zālē tika atklāta jaunākā – “Ziedu portreti”.

Ziedus  Ildze glezno aizrautīgi; tie ir zīmēti un izkrāsoti stipri lielāki par to izmēriem dabā. Gribas šo manieri saukt varbūt pat par ziedu pētniecību – ziedi kā sievišķīgi skaists un apjūsmojams botānisks objekts, kuru ar jauno digitālo ierīču palīdzību taču var pētīt tikpat labi kā pavisam mazu ziediņu kādreiz senāk,  paliekot to zem mikroskopa… Ziedu formas un tik dažādie to elementi – pumpuri, nektāriji, ziedlapas, ziedkausi un to viduči, ziedvārpas, auglenīcas un putekšņu lapas – tie  ir tik plastiski, nerunājot nemaz krāsu piedāvājumu: krāsu toņi var būt no izaicinoši spilgtām gradācijām līdz maigai izsmalcinātībai.  Nenoliegsiet, ka šajos formu un krāsu savienojumos ir kas erotisks… Galu galā zieds taču ir “modificēts šāviens, kas piemērots seksuālai reprodukcijai…”

Taču Ildzes glezniecībā, nenoliedzami, uzvar maiga sievišķība, līdz ar to krāsu pielietojums ir liegs un gaišs. Tāpat kā šobrīd daudzi jaunie mākslinieki smeļ iedvesmu pasaules popkultūras lielajos apcirkņos itin visos mākslas žanros, liekas, ka arī Ildzei šis ir tāds periods. Taču viņa nav izvēlējusies brutālos popmākslas paraugus vai gribētas negācijas un “neglītības”. Skaistajam, kas patīk visiem, viņa pieliek klāt savus stāstus (savus priekšmetus, zvērus, savu ģeometriju utt.) Un tad izstāde paliek interesanta.

Ildze Ose studējusi Baltijas Starptautiskajā akadēmijā vides dizainu un Latvijas Mākslas akadēmijā funkcionālo dizainu. Kopš 2018. gada piedalās Talsu mākslinieku izstādēs, kā arī izstādēs Nīderlandē un Šveicē, popularizē savas gleznas interneta vidē.

Izstāde būs apskatāma līdz 2. augustam.

Guna Millersone,

Talsu novada muzeja galvenā speciāliste mākslas jautājumos

2 thoughts on “Ildzes Oses gleznas ZIEDU PORTRETI

Comments are closed.