Izstādes muzejāMākslas jaunumi

Gunas Millersones ceļojumi ainavā un glezniecībā

Kā jau lielākajai daļai Talsu Krūmu mākslas grupas mākslinieku, ik pa pieciem gadiem pienāk tā  reize rīkot savu personālizstādi, šogad ir mana kārta. Uzskatu sevi par ainavisti, iespējams, tieši tāpēc pat par pavisam ”vecmodernu”  gleznotāju,  arī iepriekšējo personālizstāžu nosaukumi bijuši visai līdzīgi: ainavas turpinājums, turpinot ainavu, ainavu albūms utt. Arī šoreiz Talsu muzejā  būs  gleznas par šo pašu tēmu un esmu atlasījusi pēdējo piecu gadu darbus.   

Pēdējos gados ir bijusi iespēja gleznot plenēros Latvijā un ārzemēs ( Dānijā, Gruzijā, Ukrainā, Lietuvā ), kopā ar saviem draugiem ir ceļots gan pa Talsu gleznotāja Frederika Fībiga pēdām Eiropā  ( būts divreiz Itālijā ) ,gan vestas Talsu mākslinieku grupas izstādes uz vairākām valstīm ( Lietuva, Baltkrievija, Dānija, Turcija  ), esmu pārstāvējusi  latviešu glezniecību Itālijā, Beļģijā un Somijā; vienmēr esmu vērojusi un mēģinājusi uztvert šo zemju, bet, galvenokārt tomēr Latvijas  ainavu – to, kas der manai  ainavas izpratnei un sajūtām par to, ko gribu uzlikt uz audekla – ne visu var uzgleznot, ne viss ir gleznojams un daudz kas jau ir uzgleznots šai pasaulē…  Manu gleznu izmēri ir kļuvuši lielāki, ainava ir kļuvusi abstraktāka vai vairāk vispārināta, paļaujos uz savas pindzeles un rokas varēšanu, un krāsa vienmēr man būs galvenā.

Izstāde “Ceļojumi ainavā” Talsu novada muzejā būs apskatāma līdz 3. martam, 9. februārī plkst. 14:00 aicinu uz kafijas tasi, kad pastāstīšu  arī par izstādē redzamajiem darbiem.  Būs apskatāma arī video filma “Krūmi. Draugi. Māksla”.

Cieņā –

Guna Millersone,

gleznotāja, Talsu novada muzeja galvenā speciāliste mākslas jautājumos

One thought on “Gunas Millersones ceļojumi ainavā un glezniecībā

Comments are closed.