Dabas jaunumiIzstādes muzejā

Gladiolu izstāde

No 7. līdz 8. septembrim Talsu novada muzejs sadarbībā ar selekcionāru, Latvijas Gladiolu un īrisu biedrības prezidentu Laimoni Zaķi piedāvā apskatīt krāšņu izstādi “Gladiolas Kurzemē”. Tās atklāšanas laikā 7. septembrī plkst. 11.00 būs iespēja tikties ar selekcionāru un saņemt konsultācijas.

Laimonis Zaķis ar gladiolu selekciju sācis nodarboties pirms vairāk nekā 40 gadiem, no tā laika izveidojot ap 200 jaunu šķirņu. Selekcionārs aktīvi piedalās izstādēs, rīko atvērtās durvju dienas savā dārzā, izdod gladiolu un īrisu katalogus.

Gladiolas ir plastiska kultūra, kas viegli piemērojas visdažādākajām augsnēm, mēslojumiem un, ja gladiolu audzētājs ņem vērā šo augu pamatvajadzības, tad tās vienmēr priecēs ar krāšņiem ziediem. Viena no gladiolu prasībām ir saule – tās ir saulmīļi, iestādot ēnā vai pusēnā, labus rezultātus var negaidīt. Jāņem vērā, ka bumbuļsīpoli jāglabā pareizos apstākļos – temperatūrā ap 5°C un mēnesi pirms stādīšanas jāpaaugstina telpas temperatūra – jāsagatavo stādīšanai.

Spītējot mainīgajai vasarai un apstāklim, ka gladiolas šogad sāka plaukt daudz agrāk, izstādē Talsu novada muzejā būs iespējams apskatīt vēl daudz krāšņu vēlo gladiolu šķirņu.

Izstādes atklāšanas laikā ieeja būs bez maksas.

Linda Smilga – Šimpermane,

Talsu novada muzeja galvenā speciāliste dabas jautājumos