AktualitātesKrājuma jaunumi

Filma “Talsu zvaniņš” nonākusi muzeja krājumā

Šodien, 2. novembrī, Talsu novada muzejā notika svinīgā filmas “Talsu zvaniņš” digitālās versijas nodošana muzeja krājumam.

Talsu novada muzejā turpinās darbs ne tikai pie foto materiālu un video materiālu digitalizēšanas, bet arī kinofilmu atgriešanas digitālajā apritē. Projekta “Vērtīgāks par vērtīgu” laikā tika digitalizēta  kinofilma “Talsu zvaniņš”, tapusi 20. gs. 70. gados. Filma ilgst nepilnas 15 min, kurā redzami Talsu pilsētas skati un Miervalža Celmiņa dibinātais meiteņu ansamblis “Talsu zvaniņš”.

Projekta realizētājiem radusies iecere turpināt šīs dokumentālās filmas stāstu, uzrunājot tajā redzamās dalībnieces no “Talsu zvaniņa”, lai uzzinātu, kāda bijusi ikdiena, dziedot ansamblī, kādas ir spilgtākās atmiņas no tā laika.

Projekts «Vērtīgāks par vērtīgu» īstenots Talsu novada kultūras un tūrisma projektu finansēšanas konkursa ietvaros. Tā mērķis ir vienuviet apkopot un izvietot dažādos arhīvos, kolekcijās un krātuvēs nedigitalizētos kino un video materiālus par Talsu novadu. E- vidē tiem tiek dota jauna dzīve kā būtiskai kultūras mantojuma sadaļai, kas kļūst vērtīgāka par vērtīgu digitālajā laikmetā.

Atrastos materiālus nepieciešams digitalizēt un pārveidot vienotā formātā, lai izveidotu interesentiem pieejamu datu bāzi ar vizuālām liecībām par Talsu novadu un novada ļaudīm, popularizējot Talsus kā kultūras tūrisma galamērķi. Katra nokavēta diena var būt liktenīga kādai VHS formāta kasetei vai filmu bundžai ar unikālu saturu, tāpēc šī projekta realizācija kā pirmais solis šobrīd ir nepieciešams un vērtīgāks par vērtīgu.

Filmas digitalizācija notikusi sadarbībā ar “Projekts Videoatmiņa” un tās pārstāvi Viesturu Alksnīti un koordinatoru biedrības “A-vision” vadītāju Gati Kalniņu. Filmas digitalizācija notikusi no 1.marta līdz 1.novembrim “Projekts Videoatmiņa” studijā.