Uncategorized

Ērikas Kumerovas personālizstāde “Cits portāls”

No 16. marta līdz 18. aprīlim Talsu novada muzeja Izstāžu zālē būs apskatāmi gleznotājas Ērikas Kumerovas 19 darbi, kas īpaši atlasīti šai izstādei un tapuši no 2018. līdz 2022.gadam. Dabā novēroti motīvi mākslinieces redzējumā pārtop intuitīvās fantāzijās. Ērikas darbos vērojami izteiksmīgi un dzidri krāsu toņi, pārdomāta kompozīcija, viegli, trāpīgi triepieni un veikla tehnika. Tie rada pozitīvas un dzīvi apliecinošas emocijas skatītājos un aicina ļauties iztēlei.

Izstādes nosaukums atklāj, ka Ērikas glezniecība ir kā ieejas vārti uz kādu citu pasauli, kas vienmēr ir klātesoša un nojaušama, bet nav definējama un loģiski skaidrojama. Šajā trauksmainajā laikā autore aicina katru atrast savas iekšējās vertikāles, kas mums dod spēku, modrību, mieru un līdzsvaru.

Glezna ar nosaukumu “Nojaušams lauks” ļauj sajust matēriju, kas rada spēcīgu noskaņu un vedina uz dialogu ar sevi. Dažos darbos ir sievietes tēls, kas kā jūra un smilts pauž vēstījumu par visa vienotību un cilvēku kā dabas daļu. Gleznieciskās kvalitātes, stāsts un aizraujoša dinamika ir katrā darbā.  Darbs pats it kā ved uz priekšu, un kādā brīdī, kā iepriekš jau  nojausts, atklājas gala rezultāts. Arī pieredze ir klātesoša, jo daudzās dabas studijas atstājušas neizdzēšamus profesionālus nospiedumus, kas lieti noder.  Māksliniece saka: “Man nepatīk provocēt vai šokēt savus skatītājus, vēlos, lai mana māksla ir atbalstoša un radoši bagātina…”

Ērika Kumerova ir dzimusi Rīgā. Pēc pamatskolas mācījusies Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolā, tad sekoja studijas Latvijas Mākslas akadēmijas keramikas nodaļā un papildināšanās  Kalifornijas Humboldta Universitātē Klusā okeāna piekrastē. Pēc diviem gadiem, atgriezusies no ASV, Ērika ieguva arī Latvijas Mākslas akadēmijas bakalaura grādu.

Ērika Kumerova ir Latvijas Mākslinieku savienības un Jūrmalas mākslinieku biedrības biedre. 2021.gadā saņēmusi nomināciju izstādē “J. Pīgožņa balva Latvijas ainavu glezniecībā”, ir piedalījusies plenērā “Pakalnu palete” Talsos (2019).

Apmeklētāju tikšanās ar mākslinieci paredzēta 9. aprīlī plkst. 14:00.
Guna Millersone, Talsu novada muzeja galvenā speciāliste mākslas jautājumos.

Glezna – Rudens pieskāriens, 2020