AktualitātesPasākumi

Ekskursija “Talsu pilskalns – ievērojamākais Kurzemē”

Nacionālā kultūras mantojuma pārvalde sadarbībā ar Talsu novada pašvaldību aicina atzīmēt Eiropas kultūras mantojuma dienas arī Talsos 9. septembrī plkst. 11.00 ar ekskursiju “Talsu pilskalns – ievērojamākais Kurzemē”, ko vadīs Latvijas Arheologu biedrības biedrs Mag. hist. Jānis Asaris. Tikšanās – Talsu pilskalnā (pieeja no V. Ruģēna ielas vai Ūdens ielas).

Talsu vārds pirmo reizi rakstos minēts 1231. gadā, bet vieta visticamāk tuvākā un tālākā apkārtnē bijusi zināma ilgi pirms tam, jo 13. gadsimtā šeit jau slējās viens no lielākajiem Kursas pilskalniem. Tas ir arheoloģiski ievērojamākais Kurzemes pilskalns izpētītās platības un iegūto atradumu ziņā. Vairāk par Talsu pilskalnā iegūtajiem interesantajiem atklājumiem uzzināsiet Eiropas kultūras mantojuma dienās Talsos. Dalība bez maksas.

Ekskursijas dalībniekiem tikai 9. septembrī būs iespēja bez maksas apmeklēt arī Talsu novada muzeja (K. Mīlenbaha 19) pastāvīgo ekspozīciju “Ceļojums senatnē”, kas iepazīstina ar nozīmīgākajiem arheoloģijas pieminekļiem un atradumiem ar mūsdienīgu un interaktīvu rīku palīdzību, un izstādi “SIMTS”, kur var aplūkot arī no Latvijas Nacionālā vēstures muzeja deponētās kuršu senlietas, kas atrastas Talsu pilskalnā.

Tiekamies Eiropas kultūras mantojuma dienās Talsos!