Uncategorized

Dzejas grāmata Turi muti/Neklusē

Dzejas dienu laikā no 12. līdz 14. septembrim muzejā būs iespējams iepazīties ar Ingas Bitēnas radīto audiovizuālo dzejas grāmatu Turi muti/Neklusē.
„TURI MUTI / NEKLUSĒ”, kas ir stundu garš ceļojums pašas autores lasījumā un zīmējumos. Projekts ir domkopas dzejas formā, mākslas tēlos, mūzikas skaņās.
Projekts “TURI MUTI / NEKLUSĒ” ir divu autoru sadarbība – Inga Bitēna radīja dzeju un ilustrācijas, savukārt Valters Levins ierakstīja autores balsi, atdzīvināja tēlus animācijā, kā arī radīja mūziku.
Projekta būtība ir atrast un izprast sevi, lai labāk saprastos ar citiem, dzīvot mierā šajā pasaulē, nezaudējot savu mentālo veselību, vēl jo vairāk – to stiprinot.
Savā dzejā Inga Bitēna reflektē ar sāpēm, humoru un emocijām, atklāti risinot iekšējos konfliktus, meklējot un atrodod līdzsvaru kaut kur pa vidu, ietērpjot visu tintes pludinātos zīmējumos. Teksts nav sacerēts, bet gan izjusts, pārdzīvots un tad pierakstīts.
Inga Bitēna ir sertificēta mākslas terapeite, Rīgas Stradiņa universitātes pasniedzēja, Minesotas programmas grupas vadītāja. Strādā rehabilitācijas centrā “Tērvete’ slimnīcā “Ģintermuiža”, kā arī piedalās dažādos projektos, konferencēs veselības aprūpes jomā. Ir vairāku publikāciju autore laikrakstos “Mūsu psiholoģija” un “Ārsts.lv”. Savos sociālajos tīklos viņa raksta par cilvēku psihisko veselību. 2021.g. piedalījās kā viesis Latvijas radio 1 raidījumā “Monopols”, dalībnieks sarunu festivālā LAMPA diskusijā “Psihiskās veselības diagnoze, kā iespēja nevis zaudējums”