Izstādes muzejā

“Aspazijas un Raiņa darbu pirmizdevumi”- literatūrzinātnieces Gundegas Grīnumas privātkolekcija būs apskatāma līdz 22. septembrim.

Dzejas dienas ar Raini un Aspaziju. Cieņā pieminot izcilos latviešu dzejniekus, Talsu novada muzejs Dzejas dienās piedāvā apskatīt mūsu novadnieces – literatūrzinātnieces Gundegas Grīnumas privātkolekciju “Aspazijas un Raiņa darbu pirmizdevumi”.

Izliktās grāmatas, sākot no 1889. – 1943. gadam, ir sava laikmeta liecība, kas vēstī par grāmatu izdošanas iespējām:  izdevējiem, druku un māksliniecisko noformējumu. Kolekcijā redzami bibliogrāfiski retumi, kas izdoti nelielā tirāžā, saudzīgi glabāti, sastopami vien Raiņa literatūras un mākslas muzeja un Latvijas Nacionālās bibliotēkas krājumos.

Grāmatu kolekcija būs apskatāma līdz 22. septembrim.

Gita Japiņa,

Talsu novada muzeja galvenā speciāliste darbā ar sabiedrību