Pasākumi

Demokrātijas kafejnīca Talsos

Pilsētas svētku laikā, 30. jūnijā, pirmo reizi Talsos norisināsies Demokrātijas kafejnīca.

Mēdz uzskatīt, ka kafejnīcas kalpojušas par vienu no modernās demokrātijas stūrakmeņiem – to neformālajā gaisotnē bijusi iespēja satikties savstarpēji nepazīstamiem cilvēkiem ar dažādiem uzskatiem, lai diskutētu par sabiedrībā aktuālām tēmām. Mūsdienu kafejnīcu apmeklēšanas prakse parasti atšķiras – visbiežāk mēs kafejnīcā ierodamies jau zināmā kompānijā, pasēžam, aprunājamies, izdzeram savu kafijas tasi un dodamies tālāk. Taču “Demokrātijas kafejnīcā” tas notiek citādi:

30. jūnija vakarā būsiet laipni Talsu novada muzeja pagalmā, kur pie kafejnīcas galdiņiem varēsiet satikt līdzīgi un citādi domājošos, pazīstamus un nepazīstamus, lai ar kāda iepriekš neatklāta sarunu vadītāja gādību ļautos saturīgām sarunām. Kas būs šie sarunveži un kādas tēmas tiks apspriestas, lai paliek noslēpumā. Šis ir aicinājums uzticēties un ļauties nejaušībai. Ticiet – viss būs labi!

Par Demokrātijas kafejnīcu:

Sarunu vakari “Demokrātijas kafejnīca” ir filozofu Maijas un Ģirta Jankovsku radīts pasākuma koncepts, kas jau piecus gadus notiek Kuldīgā un šogad viesosies Talsos pilsētas svētku laikā.