AktualitātesDabas jaunumiIzstādes muzejāPublikācijas

Dāvana Vasarsvētkos -TULPJU IZSTĀDE pie Talsu novada muzeja

No ceturtdienas, 20. maija līdz Vasarsvētkiem, 23. maijam muzejs piedāvā pavasarīgi košu  ziedu izstādi ārā, pie muzeja. Tulpes izstādei sarūpējis kolekcionārs Jānis Salens no Bauskas novada Gailīšu pagasta.

Jāņa Salena  kolekcijā ir vairāk nekā 500 tulpju šķirnes, tostarp arī retas un neparastas šķirnes.

“Kādreiz, pirms 34 gadiem, pēc Dārzkopju biedrības tulpju izstādes man uzdāvināja trīs zeķītes ar sīpoliem. Es tos iestādīju un tā arī nemanīju, ka tik daudz gadu jau pagājis. Tas ir vīruss, kas pielīp un nepāriet”, tā smaidot vienmēr stāsta baušķenieks Jānis Salens.

Tulpju dzimtene ir Centrālā Āzija un Turcija, un tās pieder pie liliju dzimtas.  Tulpju daudzveidība ir milzīga – papagaiļtulpes, lilijziedu tulpes, bārkstainās tulpes, daudzziedu tulpes utt.

Pirmās uzzied zemās Kaufmaņa tulpes, drīz vien pēc tām zied arī Fostera un Greiga tulpes. Pašas pēdējās uzzied daudzas pildīto tulpju šķirnes.

Tulpes nav īpaši prasīgas pret augšanas apstākļiem. Tām patīk saulaina, no vēja pasargāta augšanas vieta, labi aug irdenā, vislabāk smilšainā augsnē. Stāda septembra beigās vai oktobrī. Sīpolus vēlams norakt katru gadu.

Pirmajā izstādes dienā – 20. maijā būs iespēja uzdot jautājumus kolekcionāram J. Salenam un saņemt konsultācijas tulpju audzēšanā.

Tulpju izstādes darba laiki:

20. 05. (plkst.13.00 – 17.00)

21. 05. – 23. 05. (plkst. 11.00 – 16.00)

Izstādes apskate par brīvu.

Linda Smilga–Šimpermane,

Talsu novada muzeja galvenā speciāliste dabas jautājumos

Publikācija: “Talsu Vēstis” 2021. gada 18. maijā, 6. lpp.

Būsim atbildīgi pret sevi un citiem, ievērosim epidemioloģiskos noteikumus!