AktualitātesIzstādes muzejāPasākumi

Dainis Gudovskis. Akvarelis un stikls. Spoži.

Talsu  novada muzeja Izstāžu zālē no 18. oktobra būs apskatāma pazīstamā Siguldas akvarelista un stikla mākslinieka Daiņa Gudovska darbu izstāde ar intriģējošu nosaukumu “Atkarīgu lietu neatkarība”, tā būs apskatāma līdz 3. decembrim.

Dainis Gudovskis ir mākslinieks, kurš ļoti labi prezentē Latvijas laikmetīgo mākslu – gan akvareli, gan stikla dizainu – visā plašajā pasaulē.  Par akvarelistu Dainis kļuvis, droši vien, iespaidojoties no sava tēva, arī pazīstama Siguldas mākslinieka Voldemāra Gudovska. Izglītība stikla apstrādes mākslā iegūta Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolā (1974-1978), gan Latvijas Mākslas akadēmijā (1979-1989). Strādājis, protams, Latvijas stikla fabrikās 1980. gadu beigās, arī Līvānu stikla fabrikā. Gandrīz 10 gadus bijis pasniedzējs Latvijas Mākslas akadēmijas Stikla mākslas nodaļā (1994-2015), kā arī citās augstskolās Latvijā un ārzemēs (vieslektors Dānijas dizaina skolā).  Kopš 1988. gada notikušas tuvu pussimtam personālizstāžu Latvijā, Lietuvā, Luksemburgā, Zviedrijā, Francijā un daudzviet citur,  kopš 1980. gada piedalījies vairāk nekā 600 starptautiskajās un reģionālajās izstādēs visā pasaulē. Vēl, ka ierasti, notiekusi dalība simpozijos un plenēros, un ar viņa darbiem ir papildināti daudzu ārzemju stikla mākslas muzeju krājumi.

Daiņa Gudovska darbos valda liela brīvība. Akvareļi ir krāšņas krāsu un formu spēles kopā ar veiklu otas rakstu. Stikla darbos, ja var salīdzināt,  krāsu risinājums ir askētiskāks, toties pārsteidz formu daudzveidība un drosme spēlēties ar tik trauslu materiālu.

”Es runāju ar sevi. Tās ir manas atmiņas, iedomas, atspīdumi…  Formveide – dīvaina. Tā ir dzeja, māksla, literatūra, ar kuru es dzīvoju, viss ir nebeidzamas spēles lauks. Sacere nereproducē redzamo, bet veido to redzamu. Māksla neapraksta pasauli – tā to rada…  Galvenais – nesastingt savā smukumā”, tā par sevi izteicies mākslinieks.

Izstādes atklāšana notiks 21. oktobrī plkst. 14:00. Savukārt,  24. novembrī plkst. 15:00 Dainis Gudovskis ir piekritis novadīt meistarklasi akvareļglezniecībā pieaugušo mērķauditorijai.

Guna Millersone, izstādes iekārtotāja