Izstādes muzejāMākslas jaunumi

Dagnes Ventiņas gleznu izstāde “Ikdiena caur krāsām”

stasts-par-sievieti-45x57cm-audekls-ella-2016
Dagne Ventiņa “Stāsts par sievieti”. Audekls, eļļa, 2016.

No Valdemārpils puses nākusī jaunā gleznotāja Dagne Ventiņa savā pirmajā personālizstādē Talsu novada muzejā izveidojusi gleznu kopumu, kas stāsta par ikdienā sev apkārt sastaptajām lietām, krāsām uz sajūtām. Audumi, sadzīves nieki un aksesuāri var nest līdzi daudzveidīgu vēstījumu par cilvēku un viņa domu plūsmu cauri ikdienai; šoreiz, šķiet, tas būs stāsts par pašu gleznotāju.

Audumu kārtas un krokojumi veidojas līdzīgi lielam informācijas daudzumam, kur katra kārta pārklāj nākošo, un, iespējams, katra jaunā ziņa kļūst atkal par svarīgāko… Skrupulozi uzgleznoti priekšmeti, izcelti no parastās vides, iegūst it kā citu nozīmīgumu, skatītājam dod vielu pārdomām. Taču ikdienišķais var brīvi veidot arī savu dabisko kārtību, būt vienkāršs un patiess. Te tāpēc ir izmantots fotogrāfisks un precīzs gleznojums, kaut arī Dagne Ventiņa Talsu novada mākslinieku izstādēs (piedalās tajās kopš 2010 .gada) un ikgadējās Talsu Mākslas dienu izstādēs ir piedāvājusi arī ekspresionistiskus gleznojumus un abstrakcijas; tās dažreiz vairāku darbu savienojumos ir paudušas arī kādu autores konceptu. Kā jau jauns mākslinieks – viņš grib izmēģināt visu.

Dagne Ventiņa ir bijusi Talsos labi zināmā mākslas pedagoga Andra Vikaiņa audzēkne Valdemārpils vidusskolas darbmācības klasē, 2015. gadā iegūts Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuāli plastiskās mākslas maģistra grāds glezniecības apakšnozarē, viņai ir arī Latvijas Universitātes profesionāla bakalaura grāds izglītībā un vizuālās mākslas un kultūras vēstures skolotāja kvalifikācijā ( 2009 ), strādā par Berģu mūzikas un mākslas skolas pedagoģi, piedalās dažādu grupu izstādēs Latvijā un ārzemēs.

Dagnes Ventiņas gleznu izstāde „Ikdiena caur krāsām” Talsu novada muzeja izstāžu zālē  apskatāma no 2016. gada 6. decembra līdz 2017. gada 15. janvārim. Tikšanās ar mākslinieci 21. decembrī plkst. 18:00  sarīkojumā “20 gadi Tiguļkalnā”.

Guna Millersone,

Talsu novada muzeja galvenā speciāliste mākslas jautājumos

skatoties-uz-juru-50x60cm-audekls-ella-2016
Dagne Ventiņa “Skatoties uz jūru”. Audekls, eļļa, 2016.

One thought on “Dagnes Ventiņas gleznu izstāde “Ikdiena caur krāsām”

Comments are closed.