AktualitātesIzstādes muzejāMākslas jaunumi

Dagnes Ventiņas gleznu izstāde “Es esmu savā pļavā”

Tik lirisku nosaukumu kādai savai gleznai  izvēlējusies jaunā gleznotāja Dagne Ventiņa. Dodoties pie viņas pēc izstādes  darbiem uz Ārlavas pagasta  Veldrēm  starp Valdemārpili, Sārceni un Lubezera vienu galu, nonākot šai  izcili ainaviskajā vietā, kur ir viņas ģimenes mājas, arī tagad, kad lauki sāk kļūt jau rudenīgi tukšāki un ir mazāk spilgtā vasaras zaļuma, vienalga – esot  šai vietā, katrs saprot, ka te  noteikti ir jāglezno! Un izstādes kopnosaukums “Pļavā” ir absolūti trāpīgs. Dagne stāsta, ka izstāde tapusi lēnām – trīs vai četru gadu laikā  šai tik labi pazīstamajā apkārtnē, kuru iespējams vērot un vērot. Nav grūti iztēloties, ka  iedvesma, iespējams, iekāpusi vai atlidojusi pa plašo otrā stāva logu, kur ir viņas darbnīca – reizē ar rudzupuķu, pieneņu, gundegu, zilo zvaniņu vai neaizmirstulīšu smaržu un smilgu vai vēlo ugunspuķu  pūkām… Izstādē ir vairākas zīmīgas gleznas ar jaunu sievieti ziedošajās pļavās. Skaisti!

Dagne Ventiņa meklē savu ceļu glezniecībā. Šobrīd viņa to ieraudzījusi sev pavisam līdzās un tuvu. Tur viss ir: atmosfēra, gadalaiki, krāsas un motīvi, viss virmo un mainās. Taču iepriekšējā Dagnes izstāde Talsu muzejā ( 2016. gadā ) bija citāda: to varēja saukt kaut kādā mērā par viņas pašas “jauno lietišķību” – tās bija krāšņas, bet ikdienišķi sievišķīgas lietas: audumi, rotas, sieviešu figūras interjerā, audumu raksti…  Taču vēl kādus gadus atpakaļ Dagne bija veikla ekspresioniste. Mums vēl arvien ir dota iespēja vērot jauna mākslinieka radošā ceļa izvēles stāstus.

Dagne Ventiņa “Es esmu savā pļavā”

Dagne Ventiņa ir studējusi Latvijas Universitātes  Pedagoģijas un psiholoģijas fakultātē ( 2005-2009 ), ieguvusi humanitāro zinātņu maģistra grādu vizuāli plastiskajā mākslā  ( glezniecībā )  Latvijas Mākslas akadēmijā ( 2009-2015 ). Kopš 2015. gada viņa ir gleznošanas, vizuālās mākslas pamatu un datorgrafikas skolotāja Berģu Mūzikas un mākslas pamatskolā, aktīvi piedalās dažādās grupu izstādēs – ārzemēs ( Igaunija, Lietuvā ) , Latvijā un Talsu mākslinieku grupas rīkotajos projektos un izstādēs.

Izstāde “Pļavā” Talsu novada muzejā būs apskatāma līdz 30. septembrim, tikšanās ar mākslinieci notika 5. septembrī plkst. 14:00.

1. attēls: Dagne Ventiņa “Rudzupuķu pļavā”

Guna Millersone, Talsu novada muzeja galvenā speciāliste mākslas jautājumos