AktualitātesPasākumi

CITĀDA MUZEJU NAKTS 2021

15.maijā no plkst. 19.00 līdz 23.00 uz muzeja Izstāžu zāles sienas būs skatāms video „Virtuāla pastaiga pa muzeju”.

Tā kā apmeklētājiem muzeja durvis ir slēgtas, piedāvāsim tā telpās ieskatīties ar video palīdzību. Redzēsiet kases telpas pārvērtības, šobrīd eksponētās izstādes un uzzināsiet, kādas pārvērtības gaida bijušo „Klaunu muzeja” mājvietu.

Parādīsim arī tādas vietas, kuras parasti apmeklētāji  neredz, piemēram, darba kabinetus un krājuma glabātuves.

Par video paldies TV9 Pakalni!

Būsim atbildīgi pret sevi un citiem, ievērosim epidemioloģiskos noteikumus!

Aija Pudure,

Talsu novada muzeja speciāliste darbā ar sabiedrību

Foto: Sandis Priede

 

Jau otro gadu iztiekam bez tradicionālajiem Muzeju nakts pasākumiem, kas iepriekš pulcinājuši tik daudz apmeklētāju! Katra Muzeju nakts bijusi atšķirīga, kādai noteiktai tēmai veltīta, un jo īpašāka tā būs, kad atkal varēsim tikties! 🙂
Piedāvājam atskatīties uz fragmentiņu no 2018. gada Muzeju nakts, kad valsts simtgadei par godu muzeja darbinieki bija sarūpējuši teatrālu sveicienu “Drogu veikalā pie Ernesta Kundziņa. 1918. gads”.
Izrāde ir improvizācija par aculiecinieku stāstīto notikumu, ka tirgotājs, vēlākais pilsētas galva Ernests Kundziņš 1918. gada 19. novembrī sava veikala logā Talsos izlicis 4 mazus sarkanbaltsarkanus karodziņus, lai paziņotu iedzīvotājiem par neatkarīgas Latvijas valsts nodibināšanu.
Izrādes teksta autors: Guntars Tenne.
Lomās: Ernests Kundziņš – Aivars Lācarus; Milda – Inese Vempere; Otīlija – Zanda Konošonoka; Teicējs – Alfrēds Moseičuks.
Video: Māris Grundmanis.
Norises vieta: Talsu novada muzeja Balkonzāle.

VIDEO