Uncategorized

Ceļojošā fotoizstāde “Baltijas dziļjūra”

2023. gada 3. februārī plkst. 13.00 Talsu novada muzejā Dabas aizsardzības pārvalde atklās ceļojošo fotoizstādi “Baltijas dziļjūra”. Izstādē izvietotie darbi ļauj tuvumā aplūkot Baltijas jūras pārsteidzošo dzīļu krāšņumu, tās augus un dzīvniekus. Izstāde būs skatāma līdz 28.februārim.

Projekta vadītāja Ilze Sabule atklāj, ka nav daudz cilvēku, kas savām acīm redzējuši šādus Baltijas jūras skatus, kādus izrādām izstādē. Šādus tuvplānus, kas fiksēti dziļāk par 25 metriem, iespējams, redzējuši tikai jūras pētnieki un profesionāli nirēji. Lai sniegtu iespēju aplūkot jūras pasauli plašākam cilvēku lokam, izstāde ceļos pa visu Latviju.

Projekta fotoizstādē “Baltijas dziļjūra” var apskatīt svešzemju invazīvās sugas – Ķīnas cimdiņkrabi un apaļo jūrasgrunduli. Interesanti izskatās arī laukakmeņi, kas apauguši ar Ziemeļu ēdamgliemenēm un jūraszīlēm. Tāpat visā krāšņumā var skatīt taukzivi, jūras dzeloņgalvi, pleksti, četrragu buļzivi, ar zemūdens skābekļa ražotāju sārtaļģes un ūdens dzidrības veicinātāju – gliemeni un jūraszīli, kā arī ar ausaino aurēliju, kas ir Baltijas jūrā visbiežāk sastopamā medūza.

Pasākuma programma

13:00 – Ievada vārdi LIFE REEF projekta vadītāja Ilze Sabule
Video stāsti par Eiropas Savienības nozīmes īpaši aizsargājamo jūras biotopu Smilts sēkļi jūrā un Akmeņu sēkļi jūrā
Latvijas Hidroekoloģijas institūta pētnieces Ingrīdas Andersones niršanas pieredzes stāsts
Video stāsti par zivīm un invazīvām svešzemju sugām Baltijas jūrā
Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta “BIOR” pētnieka Ivara Putna stāsts par invazīvo sugu apaļo jūras grunduli
Kopīga iepazīšanās ar fotoizstādes varoņiem