Izstādes muzejāMākslas jaunumi

Caur sidraba birzi…

Aleja 2014
Aleja 2014

Tāds nosaukums dots Talsu novada muzeja izstāžu zālē jau iekārtotajai pazīstamās Ugāles mākslinieces Laimdotas Junkaras darbu personālizstādei, kura viņai Talsu muzejā ir jau trešā (1997, 2001). Aicinām uz tikšanos ar mākslinieci 18. jūnijā plkst. 14:00.

Laimdota Junkara (1951) ir Latvijas Mākslinieku savienības un Ventspils mākslinieku grupas biedre, izstādēs piedalās kopš 1978. gada; viņai ir bijis liels skaits personālizstāžu, arī vairākās Rīgas galerijās. Darbi eksponēti arī ASV, Zviedrijā un citur, tie atrodas muzejos un privātkolekcijās.

Dzīvo Kurzemē, Ventspils novadā kopš 1979. gada. Viņa ir mākslas pedagoģe Ugāles mūzikas un mākslas skolā, publicējusi daudz rakstu par mākslu arī republikas preses izdevumos, sastādījusi mākslas katalogus, bet pēdējos gados raksta grāmatas par savas tuvākās apkārtnes vēsturi. Grāmatu skaits jau tuvojas desmitam.

Laimdota Junkara ir ar lielu enerģiju un izcilām darba spējām apveltīts cilvēks. Ikdienā darbojoties perifērijas vidē, arī tur atrod bagātīgu vielu sava radošā darba iecerēm. Viņa organizē Ventspils novada mākslinieku plenērus, arī pati daudz strādā dabā, vācot materiālu (gan zīmējumus, gan foto ) savām iecerēm, pēc tam tās realizē darbnīcas apstākļos. Mākslinieci interesē vecas ēkas, pamestas mājvietas ar koku grupām ap tām. Atsevišķas tēmas ir mežs, dārzs, mūru sienas, folklora un ornaments. Savos darbos viņa tiecas caur krāsu sasniegt zemtekstus, padarīt nozīmīgāku vienkāršajās lietās dziļi ieslēpto mūžīgo jēgu, liek sajust pat zināmu dramatismu, plūstošo laika gaitu fiksējot. Darbos jaušami arī romantisma elementi – ir uzsvērta ekspresija un krāsas ir piesātinātas. Viņa meklē un atrod dabā harmoniju un nostāda to pretī mūsdienu cilvēka nemieram, arī savam pašas nemieram… Cilvēks un daba. Visur ir mūri un sienas – koki, ziedi, lapas, akmeņi – tiem jātiek cauri, gaismā. Un tā katru gadu top liels skaits darbu, kuri prasīt prasās būt izstādītiem: šogad paredzētas viņas personālizstādes Rīgā ( galerijā „Daugava”) un Parīzē.

Guna Millersone,

Talsu novada muzeja galvenā speciāliste mākslas jautājumos

 

One thought on “Caur sidraba birzi…

Comments are closed.