Bernarda Sordē darbu izstāde “Transcendence II”

darbu triptihs “Bez nosaukuma”

2018. gada  4. augustā plkst. 18:00 Talsu novada muzejs aicina uz īpašu jaunas izstādes atklāšanu: ar latviešu – franču mākslinieku intelektuālo meditāciju „Dz.aA-3” (Homo-Natura alteritas) tiks atklāta domātāja un mākslinieka Bernāra Sordē ( Bernard Sordet ) gleznu, instalāciju un akvareļu izstāde “Transcendence II”.

Bernāra Sordē darbu izstāde Talsu novada muzejā uzskatāma par turpinājumu 2015. gadā Madonas Novadpētniecības un mākslas muzejā notikušajai izstādei „Transcendence”. Izstādē Talsos būs apskatāmas vairākas 2015. gadā Madonā izstādītās gleznas, instalācijas un akvareļi.

Talsu muzejā šī būs jau Bernāra Sordē otrā darbu izstāde ( 2013. gadā notikušās izstādes nosaukums bija “Introrevolūcija” ). Iespējams, skatītāji atceras B. Sordē darbu īpašo “tehnoloģiju”: savas domas spilgtākai izteiksmei mākslinieks izmanto dažādus ready made priekšmetus un materiālus, arī krāsu un tīri gleznieciskus risinājumus, tos savienojot neaizmirstamās un uzrunājošās kompozīcijās.  Šogad būs redzamas gleznas un akvareļi no Bernāra Sordē jaunākās gleznu sērijas – „Veltījums migrantiem”. Divas no šīs sērijas gleznām jau tika izstādītas Eiropas Savienības mājā Rīgā 2015. gada nogalē un 2017. gadā, un saistībā ar tām notika diskusija ar domātāju un mākslinieku.

Izstādes atklāšanā, 4. augustā Talsu novada muzejā notiks jau trešā pēc kārtas latviešu – franču mākslinieku intelektuālā meditācija „Da.zA” (Homo-Natura alteritas). Tā aicina domāt par sabiedrības nākotni. Intelektuālās meditācijas „Da.zA-3” pirmizrāde bija Rīgā, Rīgas Anglikāņu baznīcā š. g. 31. maijā. Tajā piedalīsies Bernārs Sordē, Liāna Langa, Juris Kalniņš, Ilmārs Latkovskis, Kristaps Krievs, Liene Dobičina, Rihards Plešanovs un Miķelis Dobičins. Tā ritēs latviski un franciski (ar tulkojumu subtitros). Ieeja par brīvu.

Bernāra Sordē gleznu, instalāciju un akvareļu izstāde „Transcendence II” Talsu novada muzejā, K. Mīlenbaha iela 19 būs apskatāma no š. g. 1. augusta līdz 9. septembrim . Izstādi atbalsta Francijas Institūts Latvijā.

Guna Millersone,

Talsu novada muzeja galvenā speciāliste mākslas jautājumos