Uncategorized

Balso par labāko kultūras pasākumu 2022

Sācies balsojums par 2022. gada labāko kultūras pasākumu un sporta notikumu novadā! Starp nominantiem divas Talsu novada muzejā izstādītas izstādes.

Goda nosaukumu „Gada kultūras pasākums” piešķir par Talsu novadam nozīmīga, radoša un kvalitatīva pasākuma rīkošanu 2022. gadā. Ar apbalvojumu „Gada sporta notikums Talsu novadā” apbalvo populārāko sporta notikumu Talsu novadā 2022. gadā.

Balsot iespējams vienu reizi līdz 3. februārim plkst. 12.00, aizpildot elektronisko anketu šeit: https://ej.uz/gada-notikums-kultura-un-sporta

 

IZSTĀDE TALSU NOVADA MUZEJĀ „RETUMU KABINETI. KAISLĪBA EIROPĀ 16.-21.GS.”

Starptautiskas un nacionālas sadarbības rezultātā Talsu novada muzejā tapusi izstāde „Retumu kabineti. Kaislība Eiropā 16.-21.gs.”, kas aplūkojama Latvijā tikai trīs vietās – Ventspilī, Jēkabpilī un Talsos. Šī ir vērienīgākā un priekšmetu skaita ziņā bagātākā izstāde, kāda ir tikusi izstādīta Talsu novada muzejā.

Izstādes mērķis ir pastāstīt Latvijas auditorijai par retumu kabinetu tradīcijas vēsturi. Piedāvātais ceļojums laikā ļauj labāk izprast nozīmīgāko atklājumu atstāto ietekmi uz Eiropas attīstību un uzplaukumu, dabas zinātņu attīstību, cilvēces zināšanu apkopošanu un izplatību, kā arī muzeju veidošanos. Izstādes kurators ir Žils Bonviāls no Francijas.

Talsu novada muzeja telpās eksponēti vairāki simti dabas izcelsmes un mākslas priekšmetu no Latvijas muzeju un mantojuma institūciju, kā arī franču privātkolekcijām. Izstādes apmeklētāji tiek iepazīstināti ar to, cik lielā mērā retumu kabinetu koncepcija turpina iedvesmot mūsdienu māksliniekus un kolekcionārus. Talsi ir trešā un pēdējā vieta, kur apskatāmi „Retumu kabineti”, jo pēc tam kolekcijas atgriezīsies Francijā.

 

ULVJA ALBERTA PERSONĀLIZSTĀDE TALSU NOVADA MUZEJĀ

Pirmo reizi Talsu novada muzejs uzņēma savās telpās pasaulslavena fotogrāfa Ulvja Alberta fotogrāfiju izstādi. Izstāde sasniedza lielāko apmeklētāju skaitu šogad. Fotogrāfijās redzamas tādas pasaules slavenības kā Tīna Tērnere, Čārlijs Šīns, Čārlzs Bukovskis, Stīvens Spīlbergs un citi. Izstādē bija aplūkojamas slavenu pokera spēlētāju fotogrāfijas, slavenību fotogrāfijas, kā arī zināmā „Ledusskapja” sērija.

Ulvis Alberts ir latviešu izcelsmes pasaulē slavens fotogrāfs. U. Alberts pazīstams ar amerikāņu aktieru, mūziķu, sabiedrībā pazīstamu personību, sabiedrisko darbinieku un pokera spēlmaņu portretu fotogrāfijām.