AktualitātesKrājuma jaunumiPublikācijas

Baibas Zariņas–Berklavas zelts Talsu novada muzejā

Talsu novada muzeja krājumu papildinājušas mūsu novadnieces, sportistes, vairākkārtējas Eiropas un pasaules čempiones ložu šaušanā Baibas Zariņas – Berklavas sporta lietas: medaļas, diplomi un sacensību tērps. Jaku Baibai dāvinājuši Norvēģijas sporta pārstāvji par sasniegtiem rekordiem šaušanā. Jauniegūtās lietas Talsu novada muzejam dāvinājusi pati Baiba Zariņa – Berklava, kas ar lielu sajūsmu pateicās Talsu novada muzeja kolektīvam un personīgi Lidijai Grīnvaldei par izveidoto izstādi “Uz pasaules esi tikai tu, šautene un mērķis” un pasākumu, kas norisinājās muzejā 2020. gada oktobrī. Izstādē izliktie priekšmeti tagad glabāsies Talsu novada muzeja krājumā.

Baiba no 1957. gada līdz 1968. gadam mācījās Talsu vidusskolā. Viņas treneris šaušanā bija Antons Kivlenieks (1928-2019). Vidusskolu beidza, būdama valsts izlases dalībniece. 1970. gadā izcīnīja Eiropas junioru čempiones nosaukumu, 1971. gadā – Eiropas čempione, 1973. gadā Baiba Zariņa bija vienīgā Latvijas sportiste, kurai piederēja pasaules rekords – pēc laikraksta “Sports” aptaujas rezultātiem, lasītāji Baibu ierindojuši otrajā vietā aiz basketbolistes Uļjanas Semjonovas (1952). Turpmākos gados Baiba Zariņa uzstādīja arvien jaunus Eiropas un pasaules čempionāta rekordus.

Muzeja darbinieki izsaka milzīgu paldies cienījamai Baibai Zariņai – Berklavai par dāvinājumu un novēl stipru veselību un možu garu.

Ona Kaudze, Talsu novada muzeja galvenā krājuma glabātāja – krājuma nodaļas vadītāja.