Atvērt pēc 100 gadiem


Tik intriģējošs nosaukums ir Talsu foto kluba izstādei, kuru Talsu novada muzeja Izstāžu zālē atklās 2. martā plkst. 15:00.  Izstāde būs apskatāma līdz 9. aprīlim.

Turklāt šis būs viens no pasākumiem, ar kuru foto klubs atzīmēs savas pastāvēšanas 20. gadadienu – arī visas Talsu tautas nama iespējamās izstādīšanās vietas būs aizņemtas ar Talsu foto kluba dalībnieku darbiem. Foto kluba dibinātājs un vadītājs Uldis Balga par šo izstādi un projektu stāsta:

Fotogrāfijas iedzimtais grēks ir dokumentalitāte. Gandrīz ikviens no mums ar neviltotu interesi un saviļņojumu ir aplūkojis vēsturiskas fotogrāfijas, kuru vecums ir simts un vairāk gadu. Kas ir tas netveramais, kas padara interesantas vecās fotogrāfijas neatkarīgi no to izgatavošanas sākotnējā mērķa?

Bildes dziļais tonis un tā  perfekcija? Vai fotografējamo tik nopietnā attieksme un sejas izteiksmes, stājoties pretī fotoaparātam un fotogrāfam? Kas vēl?

Šī izstāde ir mēģinājums godīgi un dokumentāli, arī moderni, palūkoties uz šodienu, uz apkārtējo telpu, uz visparastākajām lietām un tad ievietot šo vērojumu laika kapsulā, lai atvērtu to pēc 100 gadiem. Katrs fotogrāfs ir pētījis savu tēmu. Bet vispirms šī foto pētījuma materiāls būs apskatāms pie muzeja sienām līdz 10. aprīlim.

Lai nodrošinātu sagatavotā materiāla ilgmūžību (vismaz 100 gadu!), fotogrāfi ir apņēmušies uzņēmumus izdarīt uz foto filmas un orģinālnegatīvus nodot glabāšanā Talsu novada muzejam. Šis ir Talsu foto kluba veltījums Latvijas divsimt gadei.”

Aicinām interesentus būt klāt šai tik svarīgajā  nodošanas-pieņemšanas brīdī

2. martā plkst. 15:00; tad būs iespēja arī sveikt Talsu foto klubu 20. dzimšanas dienā vietā, kur tas kādreiz nenovēršami nodibinājies -1999. gada  25. februārī Talsu novada muzejā.

Guna Millersone,

Talsu novada muzeja galvenā speciāliste mākslas jautājumos