AktualitātesPasākumi

Atskats uz trešo “Vakari “Villā Hochheim”” pasākumu ar tēlnieku Kristapu Andersonu

7.oktobrī Talsu novada muzejā norisinājās trešais Talsu novada fonda rīkotais pasākums “Vakari “Villā Hochheim””.

Šajā reizē tikāmies ar tēlnieku, Latvijas Mākslas akadēmijas pasniedzēju, talsinieku Kristapu Andersonu.

Tikšanās laikā uzzinājām, ka viņa bērnība pavadīta Talsos, mācījies Talsu 2.vidusskolā. Bērnībā pavadītajā laikā pie vecmāmiņas viņš aizrāvies ar zīmēšanu un, uzzīmējot kuģi, sapratis, ka tas izskatās dīvaini un sācis analizēt, kāpēc? Tēlnieks nav vēlējies iet mākslas skolā, bet pašmācības ceļā apguvis zīmētprasmi.

Kad pēc 9.klases absolvēšanas bija jāizlemj, kur tālāk mācīties, Kristaps Andersons izvēlējās mācīties Valdemārpilī pie Igurda Baņķa, kur pamanīta tēlnieka lieliskā formas izjūta, veidojot kokgriezumus.

Igurds Baņķis ieteicis viņam doties apgūt tēlniecību. Mākslas akadēmijā Kristaps Andersons uzņemts trešajā iestāšanās reizē.

Šobrīd viņam Pierīgā ir zemes gabals, uz kura tiek darināti jaunie tēlniecības darbi. Viens no viņa darbiem “Bize”  gatavots par godu Latvijas simtgadei, un tas pašlaik apskatāms Talsu novada muzeja pagalmā.

 

 

Saistībā ar valstī izsludināto ārkārtējo situāciju un jaunajiem epidemioloģiskajiem ierobežojumiem, 21. oktobrī paredzētā tikšanās ar Intaru Busuli tiek pārcelta uz novembri mainītā formātā.
Sekojiet līdzi informācijai!