Aktualitātes

Atklāj vasaru ceļojot! Apceļošanas akcija “Apceļo Latvijas pilis un muižas 2023”

Vasaras sākums ir lielisks laiks, lai iepazītu Latvijas vērtības un vēsturisko mantojumu. Biedrība “Latvijas Piļu un muižu asociācija” (LPMA)  1. jūnijā uzsāk akciju “Apceļo Latvijas pilis un muižas 2023”, kas noritēs līdz 28. oktobrim. Viens no pieturas punktiem ir arī Talsu novada muzejs.

Akcijā šogad piedalās 57 kultūrvēsturiskie objekti un no tiem akcijā no jauna piedalās – Aizputes pilsmuiža, Bakūzes muiža, Durbes pilsdrupas (Durbe), Dzērves muiža, Grobiņas pilsdrupas, Ģipkas muiža, Embūtes pilsdrupas, Jezufinovas muiža (Ārdavas muiža), Kokneses viduslaiku pilsdrupas, Lielvircavas muiža, Valmiermuiža, Vecsalienas muiža, Vērgales muiža, Vilces muiža un Villa Hochheim (Talsu novada muzejs).

Akcijā paredzēts vērienīgs balvu fonds uz kuru varēs pretendēt aktīvākie akcijas dalībnieki. Ir divu veidu iespējas kā piedalīties akcijā un saņemt balvas.

Viens no variantiem ir izveidot foto galeriju sociālajā vietnē facebook.com ar nosaukumu “Apceļotās Latvijas pilis un muižas 2023”, tajā ievietojot fotogrāfijas, kurās uz apmeklētās pils vai muižas fona ir redzams LPMA ģerbonis/logo (viens foto no katra objekta). Ziņa par izveidoto galeriju jāatsūta uz LPMA facebook.com lapas kontu.

Otrs variants ir jau ierastais, kad ceļotājs pats izdrukā akcijas kontrollapu, kuru iespējams atrast interneta vietnē pilis.lv un akcijas objektos saņem tajā atzīmi par apmeklējumu.

Lai piedalītos balvu izlozē, ikvienam ceļotājam šogad ir jāapmeklē vismaz 10 akcijas objekti.

Jūnija mēneša svinēšanu varēsiet noslēgt Villā Hochheim (Talsu novada muzejs), kur tiks svinēti Talsu pilsētas svētki – 30.jūnijā un 1.jūlijā. Tādējādi, uzsākot otro vasaras mēnesi, turpināsim kultūrvēstures un kultūras baudīšanu pilīs un muižās – kur un kā – par to ziņosim jūnija mēneša beigās.