AktualitātesIzstādes muzejāMākslas jaunumi

ATJAUNOTĀS VĒRTĪBAS Latvijas Tekstilmākslas asociācijas izstāde

Piedāvājam izstādē ieskatīties virtuāli.

Līdz 6. aprīlim muzejs būs slēgts apmeklētājiem!

Tekstilijas muzeja Izstāžu zālē.

Tekstilijas muzeja Galvenajā ēkā.

Talsu muzejā no 2020. gada 18.decembra līdz 2021. gada 11. aprīlim ir eksponēta tekstilmākslas darbu izstāde “Atjaunotās vērtības”.

Latvijas Tekstilmākslas asociācijas misijas apziņā atjaunotās vērtības, pirmkārt, ir tekstila kā mākslas, kā augstas raudzes amata un kopienas pastāvēšana, atjaunotne un sastapšanās ar savu skatītāju aizvien jaunu dialogu – izstāžu formā šinī zibšņveida vērtību un sapiņķerētās tagadnes kontekstā. Kā domā Latvijas Mākslas akadēmijas dizaina profesore Barbara Ābele,  tas nozīmē palikt uzticīgam tādām vērtībām, kā gobelēnu aušana, tajā ietilpinātajā meistarības, pacietības un tūkstošiem kilometru un krāsu niansēm sagrodotajā nesaraujamajā pavedienā, kas vieno skolas aizsācēja profesora Rūdolfa Heimrāta un Latvijas Mākslas akadēmijas studenta aizaustos velkus.

Vērtība ir arī materiāla nezūdamībā, tā atkārtotā pielietojumā un turpinājumā kādas nogurušas matērijas pārtapšanā jaunā mākslas darbā- vēstījuma formā, kas savieno  aizgājušās un tagadnes radošās esības formas. Nenoliedzami, vērtība ir tekstilmākslas izteiksmes brīvība arvien jaunu materiālu un tehnoloģiju atklāsmes un pieradināšanas formās, eksperimenta valdzinājumā un autora pašatklāsmē un izteiksmē, kas izstāžu zālē sastopas ar vērīga skatītāja skatu.

Talsu muzejam ir sena sadarbība ar Latvijas tekstilmāksliniekiem, pateicoties kādreizējai Latvijas Mākslas akadēmijas tekstilmākslas katedras vadītājai profesorei Aijai Baumanei (1943 – 2019) mūsu novadniecei, arī ilggadējai Tekstilmākslas asociācijas vadītājai. Sadarbība, protams, turpināsies arī turpmāk, jo tekstilmāksla, arī šķiedras māksla, vienmēr mūsu vidi ir veidojusi mājīgāku un skaistāku, kā arī piesaistījusi muzeja apmeklētājus ar savu radošumu un pārsteigumiem.

Izstādē piedalās 26 dažādās škiedras mākslas jomās strādājoši dažādu paaudžu Tekstilmākslas asociācijas mākslinieki un uzaicinātie autori. Viņu vidū ir tādas meistares kā Edīte Pauls-Vīgnere, Ruta Bogustova, Inese Jakobi, Īrisa Blumate un citi, arī viens vīriešu kārtas pārstāvis – gleznotājs Māris Upzars.

Guna Millersone,

Talsu novada muzeja galvenā speciāliste mākslas jautājumos

Sākuma attēls: Daiga Štālberga “Pirmais sniegs”. Gobelēns

2 thoughts on “ATJAUNOTĀS VĒRTĪBAS Latvijas Tekstilmākslas asociācijas izstāde

Comments are closed.