Izstādes muzejāPasākumiVēstures jaunumi

Akcijai “Baltijas ceļš” – 30

1989. gads. Zaļās kustības aizsākums Talsos. Baltijas ceļš

Atceroties Latvijas valsts vēsturē nozīmīgo 1989. gada 23.  augustu, Talsu novada muzejs sadarbībā ar Latvijas Zaļo kustību aicina uz tikšanos 17. augustā plkst. 15:00.

Izstādē un dalībnieku atmiņās tiks atgādināts notikums, kad vairāk nekā pusotra miljona cilvēku – Latvijas, Lietuvas un Igaunijas iedzīvotāju – sadevās rokās, savienojot Baltijas valstu galvaspilsētas Tallinu, Rīgu un Viļņu, lai pieminētu 1939. gada 23. augustā starp Vāciju un PSRS parakstīto Molotova-Ribentropa paktu un viens otru atbalstītu cīņā par kopīgu mērķi – Baltijas valstu neatkarības atgūšanu. Dalībnieku vienotība, veidojot dzīvo ķēdi 660 km garumā,   ieguva simbolisko un politiski nozīmīgo Baltijas ceļa nosaukumu. 2009. gadā iepriekš minētā akcija iekļauta UNESCO programmas “Pasaules atmiņa” starptautiskajā reģistrā, kas liecina par tās nozīmīgumu pasaules mērogā.

Foto: Dainis Kārkluvalks, 1989. gada 23. augusts

Svarīgā notikuma pieminēšana apvienosies ar Latvijas Zaļās kustības pastāvēšanas 15. un tās aizsākuma Talsos 30. gadadienu. Ierodoties uz sarīkojumu, visiem apmeklētājiem  apģērbā vēlams iekļaut zaļo krāsu.

Ceļojošā izstāde “Baltijas ceļam – 30” apskatāma līdz 25. augustam.


Gita Japiņa,

Talsu novada muzeja galvenā speciāliste darbā ar sabiedrību