Pasākumi

Aicinām uz lekciju ciklu “Talsiem un Latvijai 100”

Šogad, kad svinam Talsu pilsētas simtgadi un gatavojamies Latvijas simtgades svinībām, Talsu novada muzejs piecus ceturtdienu vakarus plkst.18:00 aicina pieaugušos uz bezmaksas lekcijām.

Pirtniece, stāstniece un zāļu sieva Līga Reitere 21. septembrī stāstīs par ārstniecības augiem, savvaļas aptieku un zaļajām receptēm, savukārt 5. oktobrī sniegs padomus pirtniecībā.

12.oktobrī muzejā viesosies latviešu mūziķe, postfolkloras grupas “Iļģi” dalībniece, grāmatas “Rokasgrāmata folkloras mācīšanā” autore Ilga Reizniece, kura stāstīs “Kas slēpjas aiz tautas dziesmas”.

19.oktobrī muzeja galvenā vēstures speciāliste Inese Vempere stāstīs par kuršu senatnes pētniecību, savukārt 26. oktobrī muzeja galvenā krājuma glabātāja Daija Lēmane iepazīstinās ar Talsu novada tautas tērpu un tā valkāšanas tradīcijām.

Lekcijas pieejamas jebkuram interesentam bez maksas! Lekcijas notiek projekta “Lekciju cikls “Talsiem un Latvijai 100”” ietvaros. Projekta finansētājs ir Valsts Kultūrkapitāla fonds, Kurzemes plānošanas reģions un Talsu novada muzejs.

 

Ieva Priede,

Talsu novada muzeja galvenā speciāliste izglītojošā darbā