AktualitātesIzstādes muzejā

Ābeču izstāde “Drukāts Latvijā”

Šā gada sākumā 170. gadskārta apritēja izcilajam latviešu valodniekam un skolotājam Kārlim Mīlenbaham. Talsu novada muzejs savā simtgadē vairākkārt rosinājis ieklausīties dažādu laika posmu valodā – caur izstādēm, atmiņu stāstiem un sarīkojumiem.

Šobrīd ceļā pie apmeklētājiem ir ābeču izstāde “Drukāts Latvijā”. Tajā tiks eksponētas 300 Latvijā izdotas ābeces no kolekcionāra Jura Cibuļa kolekcijas un vairāki eksemplāri no Talsu novada muzeja krājuma. Dažādas valodas, Braila raksts, skanošās ābeces nav viss, kas pārsteigs šajā izstādē. Redzēsim arī ābecēm veltītas monētas, spēles, spēļu kārtis, plakātus un magnētiskos burtus.

Juris Cibuļs ir skolotājs, publicists un valodnieks, kurš jau vairāk nekā 30 gadus pēta un kolekcionē ābeces. Viņa kolekcijā ir vairāk kā 10 tūkstoši ābeču no dažādām pasaules valstīm. “Krāšana ir kā slimība, kas progresē, bet nav jāārstē,” saka kolekcionārs.

Izstādes atklāšana un tikšanās ar kolekcionāru Juri Cibuļu notiks Talsu novada muzejā 6. oktobrī pl. 14.00.

Kolekcija būs apskatāma līdz 2023. gada 20. novembrim. Iepriekš piesakoties, apmeklētāju grupām būs pieejams arī gida stāstījums un spēles.

Ziedīte Začeste, Talsu novada muzeja izstāžu un ekspozīciju kuratore