Izstādes muzejāMākslas jaunumi

Ikonogrāfijas un kaligrāfijas darbu izstāde

Kā stāsta Latvijas Kristīgās akadēmijas Studiju daļas vadītāja Zane Čečiņa, ikonogrāfijas un kaligrāfijas izstādes Ziemassvētku laikā, kuras dažādos Latvijas novadu muzejos organizē Latvijas Kristīgās akadēmijas mākslinieki, jau kļuvušas par tradīciju. Šogad no 5. decembra līdz 2018. gada 7. janvārim izstāde “Kristus piedzimšana: mūsu dievišķošanās brīnums. Facies Sancta & Scripta Sancta” notiks Talsu muzejā.  Starp citu, akadēmijas organizētā  ikonu izstāde pie mums būs jau otro reizi  ( iepriekšējā notika 2007. gadā ).

Izstādes atklāšanas svētki vienmēr ir apvienoti ar vērtīgu stāstu par to, kas ir ikona un kā jāsaprot šis Austrumu Baznīcas garīgās mākslas fenomens, kas apliecina ikviena cilvēka garīgā skaistuma klātesamības iespēju. Šoreiz ikonu kolekciju papildinās interesants jaunums – akadēmijā apgūstamie kaligrāfijas darbu paraugi

Izstādes atklāšanā 5. decembrī plkst. 17:00 piedalīsies Latvijas Kristīgās akadēmijas rektore profesore Skaidrīte Gūtmane un kaligrāfs Georgs van Durtanoskis ( Vācija ), kā arī akadēmijas mākslinieki un kaligrāfi.

Guna Millersone,

Talsu novada muzeja galvenā speciāliste mākslas jautājumos