Uncategorized

Talsu novada muzejā izstāde “Peonijas 2022”

 No 30. jūnija līdz 2. jūlijam Talsu novada muzejā būs apskatāma ziedu izstāde “Peonijas 2022”. Izstāde tiek rīkota sadarbībā ar Peoniju dārzu “Ziedoņi” (Dagnija Voika).

Peonijas nu jau vairākus gadus kļuvušas par modes aktualitāti Latvijā. Daudziem tās saistās ar stādījumiem vecmāmiņu dārzos, taču tagad peonijas ir katrā modernā dārzā. Tās ir īstas jūnija dārza karalienes, pārsteidzot ar krāšņumu, maigajiem pasteļtoņiem un burvīgo smaržu.

“Ziedoņi” var lepoties ar vienu no Latvijā lielākajām peoniju kolekcijām.  Kolekcijā ir vairāki simti peoniju šķirņu. Peoniju stādi uz dārzu “Ziedoņi” atceļojuši no  Amerikas, Francijas, Lielbritānijas, Austrijas, Nīderlandes.  Dagnija Voika ir Stādu Audzētāju Biedrības biedre un piedalās lielākajos stādu gadatirgos Latvijā, kā arī dažādās ziedu izstādēs.

Peonijas nav grūti audzējamas puķes – svarīgi ļaut tām augt un īpaši netraucēt. Tā kā peonijas augs vienā vietā daudzus gadus, liela nozīme ir vietas izvēlei. Peonijas jāaudzē atklātā, saulainā vietā. Peonijas nevajadzētu stādīt tuvu kokiem un krūmiem, jo tām nepatīk konkurence cīņā par barības vielām un ūdeni.  Peonijas labi aug visās augsnēs, bet, protams, ka labāk peonijām patiks ielabota zeme.  Tikai nedrīkst pieļaut izplatītu kļūdu – peonijas pārlieku čubināt un mēslot, tā panākot tikai pretēju efektu.

Lieliska iespēja visiem talsiniekiem un Talsu viesiem apskatīt skaistākās un pieprasītākās peoniju šķirnes šeit pat Talsos-Talsu novada muzeja Izstāžu zālē.