AktualitātesIzstādes muzejā

“12+1”

Kaspara Zariņa gleznieciskais rokraksts atpazīstams nekļūdīgi, pateicoties viņa krāsu kolorītam, daudzveidīgajām faktūrām, spēlei ar ritmu un gaismēnām. No 3. jūnija Talsu novada muzejā apskatāma autora izstāde “12+1”.
Savu meistarību un talanta spēku Kaspars Zariņš demonstrē krāsas valodā – gan tonalitātes, gan tehniskajā izpildījumā. Kaspars Zariņš turpina meklēt atbildes uz cilvēcei mūžīgi aktuāliem jautājumiem: kas mēs esam, kurp dodamies un kas ir būtiskais? Savās gleznās mākslinieks pievēršas cilvēka iekšējās pasaules attiecību risināšanai, tostarp arī atbildības un šaubu aspektiem, to izvēršot cilvēka psiholoģiskā portretu atveidošanā.
“Mani interesē cilvēka psiholoģija un cilvēka ķermeņa kustības, kas izsaka viņa iekšējo būtību jeb īpašības, ko es mēģinu attēlot savos darbos,” norāda gleznotājs.
Mākslinieks turpina strādāt pie darbu sērijas “Svētais vakarēdiens”, jau ir tapusi ceturtā versija un turpinās darbs pie nākamajām. Tie ir lielformāta darbi, kuros nav klātesoša reliģija, darbos ir skatāma indivīdu atšķirīgo raksturu sadursme.
“Svētais vakarēdiens mani neinteresē kā reliģiskas tēmas izklāsts. Tas ir stāsts par cilvēku sanākšanu kopā, kuras laikā viņi iztirzā pasaules vērtības un aktualitātes un kurā saduras daudz pretēju uzskatu,” saka Kaspars Zariņš. Šī darba atslēgas vārdi ir uzticība, nodevība, patiesība, savtīgums.

Kaspars Zariņš (1962) beidzis Latvijas Mākslas akadēmijas profesora Induļa Zariņa monumentālās glezniecības darbnīcu (1986). Izstādēs piedalās kopš 1980. gada, sarīkojis 30 personālizstādes. Darbi atrodas daudzu muzeju un fondu krājumos, kā arī privātajās kolekcijās, tai skaitā The Würth Collection un Schwäbisch Hall Vācijā. Darbojies grāmatu grafikā, animācijā, saņēmis Latvijas Nacionālā kino balvu “Lielais Kristaps” nominācijā “Labākais animācijas mākslinieks” par animācijas filmu “Vai tu ko teici?” (studija “Dauka”, 2009).