AktualitātesIzstādes muzejāPasākumiVēstures jaunumi

Visu laiku izcilākā ložu šāvēja

Līdz 2020.gada 13. decembrim Talsu novada muzejā ir apskatāma izstāde “Uz pasaules esi tikai tu, šautene un mērķis”. Tā veltīta novadniecei, vairākkārtējai Eiropas un pasaules čempionei šaušanā – Baibai Zariņai-Berklavai. Visi, kas viņu pazīst, kā arī tie, kuriem viņas vārds ir svešs, būs gaidīti uz tikšanos klātienē ar mūsu izcilo novadnieci 29. oktobrī plkst. 14.00.

Baibas bērnība un skolas gadi aizritējuši Talsos, bet mūža lielāko daļu viņas dzīves vieta ir Rīgā.

1970. gadu  preses slejās Baiba Zariņa minēta kā vienīgā tāda visā latviešu šaušanas sporta vēsturē. Viņas pirmais treneris Antons Kivlenieks 1990. gadu vidū par savu skolnieci teicis: „Manuprāt, vistālāk pasaulē Talsu pilsētas un Talsu 1. vidusskolas vārdu aiznesusi Latvijas visu laiku izcilākā ložu šāvēja Baiba Zariņa-Berklava, kļūdama par trīskārtējo pasaules, astoņkārtējo Eiropas un piecpadsmitkārtējo PSRS čempioni. Baibas vārds aizskanēja pāri Eiropai jau tad, kad viņa vēl bija 10. un 11. klases skolniece.”

2020.  gadā Latvijas Šaušanas federācijas valdes loceklis, Starptautiskās klases sporta meistars Raivo Deklavs atzinis: „Sieviešu konkurencē Latvijā visu laiku izcilākā ir Baiba Berklava – trīskārtēja pasaules čempione, vienpadsmitkārtēja Eiropas čempione, deviņu cita kaluma pasaules un Eiropas čempionātu medaļu īpašniece, daudzkārtēja pasaules un Eiropas rekordiste, sešpadsmitkārtēja PSRS čempione.”

Pasākuma video: 1. daļa, 2. daļa

Lidija Grīnvalde,

Talsu novada muzeja speciāliste vēstures jautājumos