Mākslas dienas ‘2016

16.aprīlī plkst. 14:00 Talsu novada muzejā ar Starpdisciplināro mākslu grupas „Ideagnosis” performanci „Viļņošanās” sāksies šī gada Mākslas dienu notikumi mūsu pilsētā – gan tradicionālie, kā jau daudzus gadus, gan šajā dienā pieslēgsies arī jauna tikšanās vieta ar mūsu puses radošajiem cilvēkiem – Brīvās mākslas telpa „Baložu pasts”.

Muzejā Mākslas dienu atklāšanas fakts jau kopš 2004. gada ir Talsu mākslinieku iepriekšējā gada radošā snieguma novērtējums un rezumējums: arī šogad tiks pasniegta gadskārtējā Talsu novada pašvaldības Ž. Sūniņa prēmija vizuālajā mākslā kādam Talsu māksliniekam par izciliem radošiem sniegumiem 2015. gadā.

Šajā dienā noslēgsies darbs un tiks prezentēts Talsu novada muzeja sagatavotais katalogs „Talsu mākslinieki. 2006 – 2015”, kurā būs rezumēti un fiksēti mūsu mākslinieku pēdējo desmit gadu radošie veikumi, kā arī dota vizuālā informācija par 13 Talsu māksliniekiem latviešu un angļu valodās. Protams, neizpaliks arī pašu mākslinieku Mākslas dienu izstādes atklāšana, kurā, kā jau piedzīvots pēdējos gadus, parasti piedalās vairāk par 25 autoriem; daži tajā piedalīsies pirmo reizi. Jaunajā Izstāžu zālē notiks gleznotāja Igora Bernāta gleznu izstādes „Bezgalīgais brauciens” atklāšana.

Igors Bernāts ( 1965 ) ir dzimis kurzemnieks, liepājnieks, jau daudzus gadus ir Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas zīmēšanas un gleznošanas pasniedzējs. Latvijas un ārzemju izstādēs viņš piedalās kopš 1993. gada, beidzis Latvijas Mākslas akadēmijas Pedagoģijas nodaļu (1993), ir Latvijas Mākslinieku savienības biedrs (1992). Pārsvarā glezno ainavas, neaizejot tālu no reālisma, taču mākslinieks ir izkopis īpatnēju, akvarelim asociatīvi līdzīgu eļļas glezniecības manieri un savu stilizācijas veidu ainavas atklāsmē, gleznu virsmām pievienojot arī citus materiālus. Izstādes nosaukums „Bezgalīgais brauciens”, šķiet, varētu būt katra mākslinieka ceļa un virzības mākslā nebeidzamības atgādinājums; to var attiecināt arī uz mūžīgo ainavu – kāda ir tā ainava, ko skatījušas iepriekšējās paaudzes? Vai un ko no tā var sajust un skatīt šodienas cilvēks?

 Igors Bernāts "Bezgalīgais brauciens". 2015, audekls, eļļa, 112x137 cm
Igors Bernāts “Bezgalīgais brauciens”. 2015, audekls, eļļa, 112×137 cm

Ap plkst. 16:00 šīs dienas notikumi pārcelsies un Brīvās mākslas telpu „Baložu pasts” Kalna ielā 4. Te tiks atklātas 3 izstādes: Talsu novada amatiergleznotāju „Triepnis”, keramiķu Diānas Dzelmes, Naura Galviņa un Katrīnas Vīnertes kopizstāde „Šis un tas”, kā arī Ulda Balgas un Andra Vītola instalāciju izstāde „Jo ātrāk, jo labāk!”; pēdējā, pēc autoru izteikumiem, būs improvizācija par Antonioni slavenās filmas „Zabriskie point” motīviem.

Brīvā mākslas telpa ( biedrība ) „Baložu pasts” darbojas jau gandrīz gadu, iekļaujot tajā vēl divu citu biedrību – gan „Ciparnīcas”, gan „Smuk` dāvan`” dalībniekus un pulcējot ap sevi jaunus cilvēkus; viņi vēlas radoši un brīvi darboties, arī patriotiski apliecināt, ka Talsi ir un būs mākslinieku pilsēta.

Guna Millersone,

Talsu novada muzeja galvenā speciāliste mākslas jautājumos

Augšējais attēls: Starpdisciplināro mākslu grupa “Ideagnosis”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *