AktualitātesIzglītojošās programmasPasākumi

Jaunieši savieno mākslu un literatūru nodarbībā muzejā

14. maija rītā Talsu Valsts ģimnāzijas skolnieces muzejā vadīja pašu veidotu nodarbību ģimnāzijas pedagogiem.

Talsu Valsts ģimnāzijas skolnieces Agnese Jaņpētere, Katrīna Dziemidova,  Marita Bārzdele un Paula Bete no šī gada februāra plānoja nodarbību skolotājiem Talsu novada muzejā, kurā apvienoja mākslu ar literatūru. Meitenes piedalījās Imanta Ziedoņa muzeja jaunrades konkursā “Ideju pavasaris”, kurā šogad aicina jauniešus radīt saturu un novadīt stundu muzejā. Konkursa ietvaros skolnieces piedalījās Ziedoņa muzeja rīkotajā ievadlekcijā, pēc kuras izveidoja un iesniedza projekta pieteikumu. Ideja tika pilnveidota radošajā rezidencē Talsu Valsts ģimnāzijā un vairākās tikšanās reizēs Talsu novada muzejā, lai to īstenotu 14. maijā.

Jaunietes nodarbībā aicināja skolotājus būt radošiem un savienot mākslu ar literatūru. Skolotājiem nodarbības laikā sadarbojoties bija jāuzraksta rīta nozīmīgākās ziņas, jāsavieno muzeja krājumā esošu mākslas darbu attēli, lai sadalītos grupās, un, iedvesmojoties no Talsu mākslinieku darbiem Mākslas dienu izstādē, pašiem jāsacer dzejolis.

Ziedoņa muzeja projekts “Ideju pavasaris” šogad norisinās trīs pilsētās Talsos, Cēsīs un Madonā.  Talsu novada muzeju jaunieši ir izvēlējušies kā visbiežāko pasākuma norises vietu visā Latvijā un maijā muzejā plānotas vēl divas jauniešu grupu aktivitātes, par kurām ziņosim tuvākajā laikā.

Ieva Priede,
Talsu novada muzeja galvenā speciāliste izglītojošā darbā